Актуальність проблеми раку в Україні визначається стійким зростанням поширеності онкозахворювань, важкістю своєчасної діагностики, значною вартістю і складністю лікування, високим рівнем інвалідизації та летальності населення. За даними статистики, на рак в Україні ризикує захворіти кожен 3-й чоловік та кожна 5-та жінка. На обліку онкологічних установ перебуває близько 1 млн хворих, щорічно реєструється близько 160 тис. нових випадків раку. До 30% хворих на онкопатологію становлять особи працездатного віку.
Реформування онкологічної галузі в напрямку наближення до європейських стандартів надання медичної допомоги в останні роки сприяло деяким позитивним зрушенням. Так, вперше в Україні зафіксовано зниження показника смертності від раку при постійному підвищенні захворюваності, зменшено летальність хворих до 1 року після встановлення діагнозу, підвищено рівень охоплення спеціальним лікуванням, виявлення раку на ранніх стадіях та виживаності онкохворих. Запроваджено у роботу закладів охорони здоров’я національні стандарти діагностики і лікування онкологічних хворих для уніфікації діагностично-лікувального процесу в онкологічній службі України та забезпечення якісної онкологічної допомоги мешканцям держави незалежно від місця проживання.
Довгий час діагноз «рак» сприймався як вирок, але рівень розвитку онкологічної науки дозволяє стверджувати: рак — це виліковна хвороба. Тому в 2012 р. Всесвітній день боротьби з раком — 4 лютого — пройде під гаслом «Together it is possible» (Разом можливо побороти рак), щоб об’єднати всі зусилля громадськості для зниження смертності від раку та інших онкологічних захворювань до 25% до 2025 р.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами www.moz.gov.ua