Відбулася Осіння школа медичної освіти

18 жовтня 2024 о 13:00
402

В Ужгородському національному університеті пройшла Осіння школа медичної освіти, яка тривала з 9 до 12 жовтня 2024 р. Подія об’єднала медичних освітян, управлінців, фахівців, які розробляють та втілюють політики в галузі медичної освіти, а також студентську спільноту та громадськість.

Школа стала майданчиком, де понад 150 учасників мали змогу обмінятися досвідом та ідеями щодо змін у медичній освіті, а також щодо підвищення її якості. Спікерами заходу стали Олена Никончук, заступниця начальника управління — начальниця відділу з координації медичних кадрів Управління медичних кадрів, освіти й науки МОЗ України, Михайло Винницький, заступник міністра освіти й науки України, Тетяна Черниш, керівниця офісу впровадження україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти», Володимир Смоланка, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України, ректор Ужгородського національного університету.

Протягом 4 днів відбулася низка пленарних сесій, дискусій та воркшопів. До події також приєдналися міжнародні гості — Джанет Ґрант, професорка медичної освіти, радниця Всесвітньої федерації медичної освіти, академічна директорка CenMEDIC, та Вім Ґроот, професор, доктор філософії Маастрихтського університету, які провели пленарні сесії, присвячені процесу забезпечення якості у вищій освіті та способам поліпшення навчальних програм. Доктор медицини, член Королівського коледжу анестезіологів Пітер Сутер та Ренато Галеацці, професор медицини, член Швейцарської академії медичних наук, експерт Швейцарського інституту тропічного і громадського здоров’я (Swiss TPH), під час свого виступу поділилися досвідом Швейцарії в перегляді навчальних планів та вкотре акцентували увагу на необхідності поєднання освітнього та практичного компонентів підготовки студентів.

Що обговорювали

Під час проведення Осінньої школи медичної освіти обговорили ключові питання та виклики, з якими стикається медична освіта за останні кілька років, а саме: потребу в оновленні освітніх програм з метою наближення до сучасної практики в медичній сфері; інтеграцію в європейський освітній простір з фокусом на розвиток практичних навичок; професійний розвиток викладачів — опанування сучасних форматів навчання, в тому числі підходів до навчання, практичних навичок, що орієнтовані на студента і розвиток його компетентностей. Учасники мали змогу попрацювати в малих групах під час практичних воркшопів, які були присвячені викладацькій майстерності, проведенню досліджень студентами-медиками, лідерству в медичних закладах вищої освіти та менторству в медичній освіті.

Зазначимо, захід організовано Україно-швейцарським проєктом «Розвиток медичної освіти» спільно з Ужгородським національним університетом, Міністерством охорони здоров’я України, Маастрихтським університетом (Королівство Нідерланди) та Швейцарським інститутом тропічного та громадського здоров’я.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua