МОЗ розроблено документи щодо прижиттєвої патологоанатомічної діагностики

15 жовтня 2024 о 12:00
1590

Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України оприлюднило для громадського обговорення проєкт наказу «Деякі питання проведення прижиттєвої патологоанатомічної діагностики».

Про документ

Проєкт наказу спрямований на розвиток і вдосконалення прижиттєвої патологоанатомічної діагностики, впровадження в роботу закладів охорони здоров’я сучасних високотехнологічних морфологічних методів досліджень.

Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проєкт акта розроблено за ініціативою МОЗ України та учасників робочої групи з питань вдосконалення та гармонізації з міжнародними та європейськими стандартами патологоанатомічної діагностики в закладах охорони здоров’я. Проєкт акта відповідає пріоритетним напрямкам розвитку патологічної анатомії, зокрема в частині оптимізації роботи патологоанатомічних закладів та підрозділів на принципах організаційної, професійної та економічної ефективності.

Проєкт акта спрямований на розвиток і вдосконалення прижиттєвої патологоанатомічної діагностики, впровадження в роботу закладів охорони здоров’я сучасних високотехнологічних морфологічних методів досліджень.

Документ передбачає стандартизацію порядку проведення патологоанатомічних досліджень, автоматизацію і комплексне інформаційне забезпечення патологоанатомічних досліджень та технологічних лабораторних процесів. Усі ці заходи базуються на сучасних досягненнях науки, міжнародних стандартах і протоколах.

Проведення патологоанатомічних досліджень регламентовано наказом МОЗ України від 6 вересня 2021 р. № 1877 «Про затвердження Порядку проведення патологоанатомічного розтину», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 21 вересня 2021 р. за № 1239/36861, який визначає основні правила та процедури проведення патологоанатомічних розтинів тіл померлих від хвороб і патологічних станів у закладах охорони здоров’я та у випадках смерті за місцем проживання, але не повною мірою регулює питання проведення прижиттєвої патологоанатомічної діагностики.

Основні положення проєкту акта

Проєктом акта пропонується затвердити:

  • Порядок проведення прижиттєвої патологоанатомічної діагностики;
  • Форму реєстрації невідповідності біологічного матеріалу та Інструкцію щодо її заповнення;
  • Форму первинної облікової документації № 203/о/г «Направлення на дослідження (цитологія гінекологічна)» та Інструкцію щодо її заповнення;
  • Форму первинної облікової документації № 203/о/н «Направлення на дослідження (цитологія негінекологічна)» та Інструкцію щодо її заповнення;
  • Форму первинної облікової документації № 203/о/м «Направлення на молекулярне дослідження» та Інструкцію щодо її заповнення.

Проєкт наказу МОЗ

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ

Порядок

АРВ

Додаток до АРВ

ДОВІДКА

Направлення м-д

Направлення ц-г

Направлення ц-нг

Форма реєстрації

Інструкція щодо заповнення форми реєстрації 

Інструкція щодо заповнення форми первинної облікової документації № 203/о/г «Направлення на дослідження (цитологія гінекологічна)»

Інструкція щодо заповнення форми первинної облікової документації № 203/о/м «Направлення на молекулярне дослідження»

Інструкція щодо заповнення форми первинної облікової документації № 203/о/н «Направлення на дослідження (цитологія негінекологічна)»

Куди надавати пропозиції

Пропозиції та зауваження до проєкту наказу МОЗ необхідно надсилати протягом 30 днів з дня оприлюднення в письмовому або електронному вигляді на адресу: 01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7, e-mail: [email protected].

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua