МОЗ розроблено зміни до нормативних актів щодо реабілітаційної допомоги

15 жовтня 2024 о 10:42
77

Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України повідомляє про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2021 р. № 1268 та від 16 грудня 2022 р. № 1462», який розроблено з метою визначення особливостей організації реабілітаційної допомоги під час надання послуг фахівцем з реабілітації самостійно.

Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проєкт постанови розроблено на виконання Закону України від 21 серпня 2024 р. № 3911-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сферах охорони здоров’я, реабілітації, соціального захисту та державної реєстрації окремих об’єктів санітарних заходів» (далі — Закон) та доручення Прем’єр-міністра України Д.А. Шмигаля від 30.09.2024 р. № 29966/1/1-24.

Законом внесено зміни до частини другої статті 22 Закону України «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я», якими встановлено, що реабілітація розпочинається з проведення реабілітаційного обстеження, визначення наявності або ризику виникнення обмеження повсякденного функціонування, кількісної їх оцінки та створення індивідуального реабілітаційного плану. У випадку самостійного надання фахівцем з реабілітації реабілітаційної допомоги низького обсягу на первинному рівні медичної допомоги в амбулаторних умовах або у вигляді домашньої реабілітації індивідуальний реабілітаційний план не складається. Особливості організації реабілітаційної допомоги під час надання послуг фахівцем з реабілітації самостійно визначаються Кабінетом Міністрів України.

Проте наразі чинними нормативно-правовими актами особливості організації реабілітаційної допомоги під час надання послуг фахівцем з реабілітації самостійно не визначені.

Так, проєкт постанови встановлює, що надання реабілітаційної допомоги у сфері охорони здоров’я фахівцем з реабілітації самостійно передбачає надання реабілітаційної допомоги низького обсягу в амбулаторних умовах або у вигляді домашньої реабілітації на первинному або спеціалізованому рівні медичної допомоги та забезпечується окремим фахівцем з реабілітації, який працевлаштований у закладі охорони здоров’я, реабілітаційному закладі або фізичними особами — підприємцями, що зареєстровані та отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, що передбачає право здійснення реабілітації у сфері охорони здоров’я.

Встановлено, що надання реабілітаційної допомоги фахівцем з реабілітації самостійно забезпечується за однією з професій фахівців з реабілітації: фізична терапія, ерготерапія, терапія мови і мовлення.

Також визначено основні завдання фахівців з реабілітації під час надання реабілітаційної допомоги самостійно на первинному чи спеціалізованому рівні та певні особливості надання такої допомоги фізичними особами — підприємцями.

Проєкт постанови КМУ

Порівняльна таблиця

Пояснювальна записка

Довідка

Куди надавати пропозиції

Зауваження та пропозиції приймаються Департаментом високотехнологічної медичної допомоги та інновацій МОЗ України протягом 15 днів з дня оприлюднення в письмовому або електронному вигляді на адресу: 01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7; контактна особа: Антон Євгенович Лебедєв, e-mail: [email protected].

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua