Національна служба здоров’я України запрошує управлінців медичних закладів стати учасниками навчальної програми Leaders for Health 2.0. Програма покликана допомогти керівникам закладів посилити свої управлінські та лідерські навички, аби в умовах постійних змін забезпечувати ефективний та стійкий розвиток людиноцентричних закладів охорони здоров’я. Долучайтеся до спільноти змінотворців в охороні здоров’я.
Програму розробили та реалізують компанія One Health та Бізнес-школа Українського католицького університету в рамках проєкту Світового банку «Підтримка реформ сектору охорони здоров’я в Україні», що фінансується Швейцарською агенцією розвитку та співробітництва в партнерстві з Міністерством охорони здоров’я України та Національною службою здоров’я України.
Із моменту впровадження медичної реформи в Україні управлінці в галузі охорони здоров’я стали ключовими фігурами у трансформації системи. Їхнє лідерство було вирішальним для реалізації принципів реформи та управління кризами, такими як пандемія COVID-19 та повномасштабна війна. Управлінці потребують нових можливостей для підвищення своїх навичок і знань, продовження позитивних змін та розбудови життєстійких закладів охорони здоров’я, здатних долати виклики повномасштабної війни і при цьому системно зростати.
Учасники програми стануть частиною спільноти лідерів в охороні здоров’я, які драйвують зміни на місцях, а також:
- посилять свої лідерські компетенції, що дозволить ефективно надихати свої команди, керувати змінами та формувати стратегічні плани для своїх закладів охорони здоров’я;
- вдосконалять управлінські навички, що допоможуть впроваджувати дієві стратегії у питаннях фінансового та юридичного управління, управління командами закладів, залучення додаткових ресурсів та покращення якості надання людиноцентричних послуг;
- посилять ефективні комунікаційні навички, зокрема у здійсненні зовнішніх комунікацій, веденні переговорів, а також у розвитку емпатійної та інклюзивної комунікації на рівні закладу.
Якщо ви керівник(-ця) закладу охорони здоров’я з будь-якого регіону України, або заступник(-ця) керівника(-ці) закладу, керівник(-ця) фінансового, економічного відділу тощо, заповнюйте заявку на програму за посиланням до 18 жовтня включно.
Що включатиме програма:
- офлайн-навчання: 4 модулі по 3–4 дні з інтенсивними сесіями, що поєднують 30% теорії та 70% практики. Навчання проводитиметься двома групами з листопада 2024 до березня 2025 р. у Києві, Львові та Рівному;
- проєктний підхід: упродовж навчання учасники розроблятимуть проєкти конкретних змін у своїх закладах охорони здоров’я у відповідь на актуальні виклики за підтримки ментора;
- міжмодульні онлайн-сесії запитань-відповідей з теми підготовки проєктів, а також кілька міжмодульних вебінарів, зокрема з тем етичного ухвалення рішень в охороні здоров’я, а також інклюзивності в комунікаціях для розвитку медичних закладів тощо;
- підхід «рівний-рівному» буде важливою частиною цієї програми. Випускники попередніх лідерських програм будуть залучені в різні частини навчання, аби ділитися своїм досвідом з різних тем управління закладами охорони здоров’я та сприяти посиленню спільноти лідерів.
Викладачі — це експерти-практики в зазначених темах, представники Національної служби здоров’я України, випускники попередніх лідерських програм, які є управлінцями у сфері охорони здоров’я.
Відбір учасників та умови участі
Процес відбору учасників проходитиме у два етапи: аналіз реєстраційних форм та короткі інтерв’ю з вибраними кандидатами, згідно з наступними критеріями:
- відповідність діяльності та посади кандидата(-тки) зазначеним вимогам програми;
- чіткість та обґрунтованість мотивації кандидата(-тки);
- наявність чіткого розуміння змін, які учасник хоче запровадити у своєму закладі задля покращення людиноцентричності його послуг та сталості розвитку.
За результатами відбору буде сформовано дві навчальні групи по 30 учасників.
Умови участі:
- максимальна залученість та активність у навчальному процесі;
- присутність офлайн на всіх модулях програми;
- включеність у виконання аудиторних і міжсесійних завдань.
Участь у програмі є безоплатною для учасників. Проживання учасників програми буде організоване у двомісних номерах готелів відповідно до бюджету програми. Витрати на проїзд будуть відшкодовані в межах, визначених умовами програми.
За результатами навчання учасники отримають сертифікат про завершення програми з нарахуванням балів безперервного розвитку.
Прийом заявок триватиме до 18 жовтня 2024 р. за посиланням. Про результат розгляду заявок буде повідомлено до 30 жовтня.
Із питаннями звертайтеся, будь ласка:
- Анастасія Медвідь, керівниця напряму освіти та розвитку агенції One Health, тел.: + 38 (050) 423-79-18, e-mail: [email protected];
- Ірина Паслась, менеджерка напрямку управлінських програм, Бізнес-школа УКУ, тел.: +38 (097) 910-26-61, e-mail: [email protected].
Приєднуйтеся до програми, щоб стати рушійною силою змін у сфері охорони здоров’я України!
Структура програми
Модуль 1: Лідерство в охороні здоров’я під час війни
Місто проведення — Київ.
Група 1 — 20–23 листопада.
Група 2 — 27–30 листопада.
Цей модуль відкриє навчальну програму темами розвитку лідерських компетенцій, розробки стратегії закладу охорони здоров’я в умовах постійних змін, фінансовими аспектами управління закладом тощо.
Модуль 2: Управління медичними закладами в умовах постійних змін
Місто проведення — Львів.
Група 1 — 19–21 грудня.
Група 2 — 9–11 січня.
У модулі продовжимо досліджувати аспекти формування фінансового здоров’я закладу закладом, навчатимемося управляти талантами та мотивацією команди, враховуючи виклики війни, плекати ментальне здоров’я як самого управлінця, так і команди.
Модуль 3: Стратегічне управління для лідерів в охороні здоров’я
Місто проведення — Рівне.
Група 1 — 22–25 січня.
Група 2 — 12–15 лютого.
Модуль охопить практичні підходи до управління змінами, юридичні аспекти функціонування закладу охорони здоров’я, інструменти ефективних зовнішніх комунікацій, стратегії покращення якості надання послуг тощо.
Модуль 4: Основи фандрейзингу та переговорних стратегій для лідерів в охороні здоров’я
Місто проведення — Львів.
Група 1 — 27 лютого – 1 березня.
Група 2 — 13–15 березня.
В останньому модулі програми досліджуватимемо стратегії залучення ресурсів, розвиватимемо навички ведення переговорів, підбиватимемо підсумки програми.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами nszu.gov.ua