Що робити, якщо запису про пацієнта присвоєно статус «Неуспішна верифікація»

3 жовтня 2024 о 13:00
1595

Пропонуємо до уваги читачів лист — роз’яснення Національної служби здоров’я України (НСЗУ) «Щодо верифікації даних про пацієнтів».

Субʼєктам господарювання у сфері

охорони здоровʼя (за списком)

Щодо верифікації даних про пацієнтів

Національна служба здоров’я України (далі — НСЗУ) повідомляє, що до ваших електронних кабінетів в Інформаційній системі НСЗУ (система SAP, в якій, зокрема, містяться звіти про надані послуги за договором з НСЗУ) передано інформацію про пацієнтів вашого закладу, яким за результатом верифікації з Державним реєстром фізичних осіб — платників податків (далі — ДРФО) присвоєно статус «Неуспішна верифікація» для можливості актуалізації цих даних та присвоєння їм статусу «Успішна верифікація».

На сьогодні в центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я (далі — ЦБД ЕСОЗ) запущено напрям верифікації записів про пацієнтів у рамках електронного обміну даними реєстрів ЦБД ЕСОЗ з ДРФО.

Верифікації підлягають такі дані про пацієнта:

  • прізвище, ім’я та по батькові (ПІБ);
  • дата народження;
  • індивідуальний податковий номер (реєстраційний номер облікової картки платника податків — РНОКПП);
  • серія і номер документа, що посвідчує особу (для пацієнтів, які відмовилися від РНОКПП).

Верифікація з ДРФО відбувається в автоматичному режимі. За результатом проведення верифікації записам про пацієнтів присвоюються відповідні статуси верифікації за ДРФО:

  • «Успішна верифікація» — свідчить про те, що всі дані є вірними і актуальними;
  • «Неуспішна верифікація» — свідчить про те, що дані запису пацієнта (ПІБ, дата народження чи РНОКПП) не збігаються з інформацією, зазначеною в ДРФО;
  • «Потребує верифікації» — інформує про потребу проведення верифікації в автоматичному режимі (з ДРФО). У такому разі жодних дій від лікаря не вимагається.

Алгоритм дій закладу / лікаря, якщо запису про пацієнта присвоєно статус «Неуспішна верифікація» наступний:

  1. Зв’язатися з пацієнтом для можливості уточнення даних, які проходили верифікацію.
  2. Зіставити наявні дані пацієнта з даними, які містяться в ЕСОЗ і які не пройшли верифікацію.
  3. У випадку виявлення розбіжностей у даних — виправити їх на актуальні. При цьому слід перевірити дані на предмет наявності в них латинських літер, додаткових пробілів і т.д.
  4. У випадку якщо розбіжностей не виявлено — рекомендувати пацієнту звернутися для уточнення даних до територіальних підрозділів Державної податкової служби.

У разі виникнення додаткових питань просимо контактувати з представниками міжрегіональних департаментів НСЗУ, а також служб підтримки ваших медичних інформаційних систем (якщо питання стосується процедур внесення змін до записів про пацієнта).

Голова Наталія ГУСАК

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами nszu.gov.ua