НСЗУ продовжить оплати за пацієнтів «первинки» віком молодше 18 років

2 жовтня 2024 о 11:00
714

Із 1 жовтня 2024 р. Національна служба здоровʼя України (НСЗУ) продовжить проведення оплати медичним закладам первинної ланки за задекларованих пацієнтів віком молодше 18 років, які не пройшли верифікацію, зокрема і через відсутність реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП). Необхідні для цього зміни ухвалені Урядом у постанові від 1 жовтня 2024 р. № 1126. Проєкт змін було ініційовано Міністерством охорони здоровʼя та узгоджено з Міністерством фінансів.

Подробиці

Зокрема, внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 22 грудня 2023 р. № 1394 «Деякі питання реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2024 році». Вони передбачають, що термін здійснення верифікації пацієнтів віком до 18 років, якими подані декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу, продовжено до 1 лютого 2025 р.

Заходи з верифікації даних проводяться для забезпечення актуальності та достовірності даних пацієнтів в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ). Наразі верифікація відбувається шляхом обміну даними ЕСОЗ з Державним реєстром фізичних осіб — платників податків (ДРФО) та Державним реєстром актів цивільного стану громадян (ДРАЦСГ). Це дозволяє підвищити якість даних у системі, а також мінімізувати проблеми, повʼязані з пошуком пацієнта та виявленням некоректних записів.

Заклади первинної медичної допомоги мають необхідну інформацію та покроковий алгоритм дій для можливості верифікувати пацієнтів зі статусом «Неуспішна верифікація», аби уникнути застосування нульового коефіцієнта за обслуговування такого пацієнта. У разі внесення змін лікарем до запису про пацієнта подання нової декларації про вибір сімейного лікаря, педіатра чи терапевта або її переукладання не потрібні.

Зміни до постанови Кабінету Міністрів України набувають чинності з 1 жовтня 2024 р. Тож заклади первинної медичної допомоги своєчасно отримають оплату за пацієнтів віком до 18 років незалежно від статусу верифікації.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua, kmu.gov.ua