Інформація НСЗУ щодо кодування про надання медичних послуг у стаціонарі

27 вересня 2024 о 15:30
2253

Надаємо до уваги читачів лист-роз’яснення Національної служби здоров’я України (НСЗУ) «Інформування щодо кодування діагнозів/інтервенцій у електронних медичних записах про надання медичних послуг в стаціонарних умовах».

НСЗУ дякує усім медичним працівникам за самовіддану працю в тяжкий для України час та повідомляє, що оплата за звітами про медичні послуги у 2024 р. здійснюється відповідно до Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2024 р., затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2023 р. № 1394 «Деякі питання реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2024 році» (далі — Порядок).

Відповідно до абзацу 1 пункту 7 розділу І Порядку НСЗУ оплачує надані медичні послуги згідно з тарифами та коригувальними коефіцієнтами (які застосовуються шляхом множення, якщо інше не передбачено цим Порядком), визначеними в цьому Порядку, на підставі звітів про медичні послуги, які подані надавачем медичних послуг та складені на підставі інформації, яка внесена до електронної системи охорони здоров’я не пізніше 10-го робочого дня після закінчення відповідного звітного періоду, що складаються в порядку, передбаченому Типовою формою договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 р. № 410 «Про договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій» (Офіційний вісник України, 2018 р., № 45, ст. 1570; 2020 р., № 2, ст. 59; 2021 р., № 82, ст. 5250) відповідно до укладеного договору в межах бюджетних асигнувань, передбачених на 2024 р. за відповідним пакетом медичних послуг.

Звертаємо увагу щодо необхідності при внесенні інформації про надані медичні послуги у стаціонарних умовах, передбачені специфікацією таких медичних послуг, відповідно до проведеного лікування здійснювати кодування всіх наявних діагнозів (у тому числі додаткових) та відображати всі проведені інтервенції з використанням кодів національних класифікаторів НК 025:2021 «Класифікатор хвороб та споріднених проблем охорони здоров’я» та НК 026:2021 «Класифікатор медичних інтервенцій» відповідно до наданих послуг пацієнту під час стаціонарного лікування.

Додатково повідомляємо, що НСЗУ буде здійснюватися моніторинг відповідності закодованих інтервенцій та діагнозів, внесених до електронної системи охорони здоров’я відповідно до визначеної ДСГ групи за таблицею зіставлення медичних послуг з кодами національного класифікатора НК 025:2021 «Класифікатор хвороб та споріднених проблем охорони здоров’я» та/або національного класифікатора НК 026:2021 «Класифікатор медичних інтервенцій».

У разі виявлення випадків невідповідностей, у яких проведені інтервенції не відповідають закодованій складності випадку відповідно до діагнозу / діагнозів та галузевим стандартам, НСЗУ за результатами автоматичного моніторингу буде вживати заходів щодо здійснення перерахунку за такі послуги.

Нагадуємо, що відповідно до Договору моніторинг — комплекс заходів, які здійснюються замовником, щодо збору та аналізу інформації стосовно виконання надавачем умов договору.

Автоматичний моніторинг — комплекс постійних автоматизованих заходів, що ґрунтуються на ризикорієнтованому підході, які здійснюються з використанням інформаційно-комунікаційних систем, зокрема інформаційної системи замовника, для отримання інформації, необхідної для розв’язання питання про проведення фактичного моніторингу, планування фактичного моніторингу, верифікації даних, що містяться в електронній системі охорони здоров’я, та застосування заходів, передбачених цим договором.

Фактичний моніторинг — документальний моніторинг та/або моніторинговий візит.

Документальний моніторинг — вид моніторингу, який здійснюється шляхом надсилання запитів в електронній або паперовій формі надавачу, що містять перелік документів та/або інформації, які необхідно подати замовнику, та аналізу відповідних документів та/або інформації, отриманих від надавача та з інших джерел.

Моніторинговий візит — вид моніторингу, який здійснюється із безпосереднім відвідуванням місць надання медичних послуг.

Також зазначаємо, що в розрізі автоматичних перевірок застосовуються елементи клінічної відповідності пролікованих випадків, інтервенцій, тривалості лікування тощо.

Одночасно зазначаємо, що у разі невідповідності критеріям достовірності даних, які містяться в електронній системі охорони здоров’я, вчинення систематичного порушення надавачем медичних послуг умов договору за результатами автоматичних перевірок, відсутності виконання плану усунення порушень може бути застосований позаплановий моніторинг.

У разі необхідності отримання додаткових роз’яснень, слід звертатися до працівників відповідного міжрегіонального департаменту НСЗУ.

Голова Наталія Гусак

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами nszu.gov.ua