Наказом МОЗ України від 20 вересня 2024 р. № 1610 затверджено Уніфікований клінічний протокол первинної, спеціалізованої та екстреної медичної допомоги «Хронічне обструктивне захворювання легень».
Про документ
Уніфікований клінічний протокол первинної, спеціалізованої та екстреної медичної допомоги (далі — УКПМД) «Хронічне обструктивне захворювання легень» за своєю формою, структурою та методичним підходом щодо використання вимог доказової медицини створено згідно з Методикою, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 28 вересня 2012 р. № 751 «Про створення та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги в системі Міністерства охорони здоров’я України», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29 листопада 2012 р. за № 2001/22313.
УКПМД розроблений на основі клінічної настанови, заснованої на доказах, «Хронічне обструктивне захворювання легень», яка ґрунтується на принципах доказової медицини з урахуванням сучасних міжнародних рекомендацій. Ознайомитися з текстом клінічної настанови «Хронічне обструктивне захворювання легень» можна за посиланням.
В УКПМД зосереджено увагу на основних етапах надання медичної допомоги пацієнтам з хронічним обструктивним захворюванням легень. Основними завданнями при розробці протоколу було забезпечення якості, ефективності та рівних можливостей доступу до медичної допомоги пацієнтів з хронічним обструктивним захворюванням легень, створення єдиних принципів щодо здійснення профілактики, діагностики, лікування та спостереження пацієнтів, а також обґрунтування кадрового забезпечення та ресурсного оснащення закладу охорони здоров’я.
Ознайомитися із протоколом можна за посиланням.
Цим наказом визнано таким, що втратив чинність, наказ Міністерства охорони здоров’я України від 27 червня 2013 р. № 555 «Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при хронічному обструктивному захворюванні легень».
Ознайомитися із наказом МОЗ від 20 вересня 2024 р. № 1610 можна за посиланням.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua