Наказом МОЗ України від 21 вересня 2024 р. № 1623 затверджено Стандарт медичної допомоги «Хвороба Лайма».
Обґрунтування
Збудники хвороби Лайма відіграють суттєву роль у розвитку захворювань різних органів і систем. У пацієнтів із хворобою Лайма можуть бути виявлені ураження шкіри, нервової та серцево-судинної системи, опорно-рухового апарату, очей. Полісистемні ураження ускладнюють клінічну діагностику, за що хвороба Лайма отримала назву «великого імітатора» різних хвороб людини. Схильність до тривалого безсимптомного перебігу захворювання, можливість повторних захворювань роблять проблему хвороби Лайма надзвичайно актуальною.
Хворобу Лайма в Україні віднесено до групи особливо небезпечних інфекційних хвороб. Її офіційну реєстрацію розпочато у 2000 р. та з цього часу захворюваність на цю патологію значно підвищилася і має тенденцію до подальшого зростання в лісостепових ландшафтно-географічних зонах, а саме: у Києві, Вінницькій, Київській, Львівській, Сумській, Тернопільській, Черкаській, Чернігівській та інших областях.
Підвищений ризик інфікування хвороби Лайма мають деякі групи населення (працівники лісових господарств, мисливці, фермери, ветеринари, військовослужбовці, пастухи, збирачі лісових ягід, грибів тощо, а також люди, які проживають чи подорожують у місцевостях, ендемічних щодо хвороби Лайма та інших кліщових інфекцій).
Ознайомитися зі стандартом медичної допомоги можна за посиланням.
Наказ МОЗ — за посиланням.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua