Що робити лікарю із пацієнтами зі статусом «Неуспішна верифікація»

23 вересня 2024 о 16:00
912

Як повідомляють у Національній службі здоров’я України (НСЗУ), в центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я (ЦБД ЕСОЗ) впроваджено напрям верифікації записів про пацієнтів у рамках електронного обміну даними реєстрів ЦБД ЕСОЗ з Державним реєстром фізичних осіб — платників податків (ДРФО).

Автоматична верифікація пацієнтів — це процес, який відбуватиметься безперервно на постійній основі. За його результатами  заклади охорони здоров’я будуть періодично отримувати інформацію від НСЗУ щодо пацієнтів, які мають статус «Неуспішна верифікація».

Відповідно до Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2024 р. з 1 жовтня 2024 р. до базової капітаційної ставки за обслуговування одного пацієнта, що подав декларацію, застосовується коригувальний коефіцієнт 0, якщо такий пацієнт не має статусу «Успішна верифікація» в Реєстрі пацієнтів в ЕСОЗ. Втім, після встановлення статусу «Успішна верифікація» декларації таких пацієнтів будуть оплачені без застосування коригувального коефіцієнта 0.

Команда НСЗУ напрацювала чіткий алгоритм та рекомендації для закладів первинної медичної допомоги щодо актуалізації даних пацієнта з метою присвоєння їм статусу «Успішна верифікація» та уникнення закладами фінансових санкцій.

Які дані пацієнта підлягають верифікації:

  • прізвище, ім’я та по батькові (ПІБ);
  • дата народження;
  • індивідуальний податковий номер (реєстраційний номер облікової картки платника податків — РНОКПП);
  • серія і номер документа, що посвідчує особу (для пацієнтів, які відмовилися від РНОКПП).

Верифікація з ДРФО відбувається в автоматичному режимі. За результатом проведення верифікації записам про пацієнтів присвоюються відповідні статуси верифікації за ДРФО:

  • «Успішна верифікація»  свідчить про те, що всі дані є правильними й актуальними;
  • «Неуспішна верифікація» інформує  про те, що дані запису пацієнта, наприклад, ПІБ, дата народження чи  РНОКПП не збігаються з інформацією, зазначеною в ДРФО;
  • статус «Потребує верифікації» сигналізує про очікування в черзі на відправку для проведення верифікації. В останньому випадку жодних дій від лікаря не вимагається.

Алгоритм дій закладу чи лікаря щодо актуалізації даних пацієнта зі статусом  «Неуспішна верифікація» передбачає 4  кроки:

  1. Зв’язатися з пацієнтом будь-яким доступним способом для уточнення даних, які проходили верифікацію.
  2. Зіставити наявні дані пацієнта з даними, які містяться в ЕСОЗ і які не пройшли верифікацію.
  3. Самостійно виправити дані через медичну інформаційну систему (МІС) у разі виявлення розбіжностей. При цьому необхідно перевірити дані на предмет наявності в них латинських літер, додаткових пробілів і т.д.
  4. Якщо розбіжностей не виявлено, рекомендувати пацієнту звернутися для уточнення даних до територіальних підрозділів Державної податкової служби.

Якщо помилка допущена в РНОКПП — необхідно спрямувати пацієнта подати звернення до НСЗУ.

Після встановлення статусу «Успішна верифікація» декларації таких пацієнтів будуть оплачені без застосування коригувального коефіцієнта 0.

Медзакладам до електронних кабінетів в Інформаційній системі НСЗУ на базі SAP надіслано інформацію про пацієнтів, яким за результатом верифікації з ДРФО присвоєно статус «Неуспішна верифікація». Актуальний статус щодо верифікації повинні надавати МІС.

Наразі заклади первинної медичної допомоги отримали всю необхідну інформацію та покроковий алгоритм дій для можливості верифікувати пацієнтів зі статусом «Неуспішна верифікація» та уникнути застосування нульового  коефіцієнта за обслуговування такого пацієнта.

У НСЗУ наголошують, що у разі внесення змін лікарем до запису про пацієнта подання нової декларації про вибір сімейного лікаря, педіатра чи терапевта або її переукладання не потрібні.

Важливо! Пацієнту зі статусом «Неуспішна верифікація» не може бути заблоковано доступ до медичної допомоги.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами nszu.gov.ua