Верховна Рада України 17 вересня 2024 р. ратифікувала рамкові договори щодо офіційної підтримки проєкту з влаштування модульних лікарень в Україні та щодо проєкту з модернізації діагностики та лікування раку молочної залози.
Нагадаємо, два рамкові договори про посилення співпраці уклали уряди України та Франції під час Міжнародної конференції з питань відновлення України (Ukraine Recovery Conference — URC) 2024 у Берліні.
Коментар Віктора Ляшка
«Сьогодні Парламент ратифікував два важливі договори, які сприяють поглибленню системного діалогу та співпраці між Україною та Францією у медичній сфері. Зокрема, один із договорів стосується підсилення української медичної інфраструктури завдяки облаштуванню модульних лікарень. Це допоможе забезпечити доступ наших громадян до необхідних медичних послуг в умовах війни. За понад 30 міс повномасштабної війни росія пошкодила або зруйнувала понад 715 медзакладів по всій Україні, тож підтримка спроможності нашої медичної системи дуже важлива. Другий договір стосується оснащення лікарень новітніми мамографами для діагностики раку молочної залози. Адже саме раннє діагностування — запорука успішного лікування. Ми вдячні нашим французьким партнерам та друзям за таку потужну і масштабну підтримку України в надскладний для нас час. Це дає нашій медичній системі змогу вистояти та продовжувати розвиватися», — зазначив Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України.
Рамковий договір щодо офіційної підтримки проєкту з влаштування модульних лікарень в Україні має на меті посилення спроможності українських лікарень. Договір передбачає залучення фінансової підтримки для уряду України від уряду Французької Республіки у формі пільгового кредиту на суму 35 млн євро.
Рамковий договір щодо офіційної підтримки проєкту з модернізації діагностики та лікування раку молочної залози передбачає оснащення закладів охорони здоровʼя сучасним медичним обладнанням для діагностики раку молочної залози — мамографами. Сума фінансування проєкту становить понад 11,6 млн євро.
Ратифікація договорів створить умови для економічного співробітництва та взаємодії між країнами для посилення спроможності українських лікарень, підвищення якості медичної допомоги та забезпечення доступу до медичної допомоги пацієнтам у регіонах, де є великі масштаби пошкоджень та/або руйнувань, завданих росією.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua