Уряд схвалив зміни до Положення про систему БПР працівників охорони здоров’я

13 вересня 2024 о 14:00
2818

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову від 6 вересня 2024 р. № 1051 (далі — Постанова), яка розширить можливості працівників сфери охорони здоров’я у виборі заходів безперервного професійного розвитку (далі — БПР).

Подробиці

Постанова, зокрема, запроваджує моніторинг інформації про провайдерів та щодо дотримання умов проведення заходів БПР. Крім того, постанова дозволяє МОЗ визначати обмежувальні заходи для недоброчесних провайдерів.

Документ дає змогу учасникам проєктів міжнародної технічної допомоги бути провайдерами заходів БПР без залучення додаткових посередників. Це не лише підвищить рівень таких заходів, а й покращить інформування працівників сфери охорони здоров’я про якісні та безоплатні можливості для розвитку професійних компетенцій. Крім того, залучення коштів іноземних партнерів до заходів безперервного професійного розвитку значно знизить фінансове навантаження як на самих медиків, так і на державний бюджет.

Зважаючи на запровадження великої кількості якісних заходів БПР, які проводяться безоплатно коштом проєктів (програм) міжнародної технічної допомоги та інших джерел, не заборонених законодавством, постанова також уточнює критерії, за наявності яких лікарі закладів охорони здоров’я комунальної форми власності не потребують навчання на заходах БПР коштом державного бюджету. Це сприятиме раціональному розподілу та ефективному використанню коштів, які передбачені в державному бюджеті для відшкодування витрат на БПР лікарям комунальних закладів охорони здоров’я.

У МОЗ України вдячні Уряду за підтримку ініціативи МОЗ і внесок у покращення системи БПР для наших медиків, які можуть постійно вдосконалювати знання та вміння, беручи участь у якісних заходах і стаючи кращими для своїх пацієнтів!

Нагадаємо, систему БПР медичних та фармацевтичних працівників запроваджено у 2021 р. Вона передбачає, що працівники сфери охорони здоров’я мають постійно підвищувати професійні компетенції з моменту отримання документів про освіту. За участь у заходах БПР нараховуються бали, кількість яких залежить від формату заходу. Отримані бали працівник сфери охорони здоров’я може використовувати для атестації. Впродовж року медик має набрати щонайменше 50 балів БПР.

Ознайомитися з Постановою Уряду від 6 вересня 2024 р. № 1051 можна за посиланням.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua, kmu.gov.ua