Цифровізація в охороні здоров’я: за результатами eHealth Summit 2024

12 вересня 2024 о 10:23
460

Попри численні виклики, які стоять перед країною, сфера охорони здоров’я активно поповнюється новими цифровими інструментами та сервісами. eHealth Summit 2024, який відбувся 11 вересня 2024 р. в Києві, став платформою для обміну досвідом, підбиття проміжних підсумків та обговорення майбутніх кроків у цифровізації української охорони здоров’я.

Ключові проєкти, які будуть впроваджуватися

Серед ключових проєктів, які анонсував міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко, — електронні рішення для обліку обігу медичного канабісу в Україні, електронне призначення допоміжних засобів реабілітації, електронні медичні висновки для процесів усиновлення та для отримання водійського посвідчення, нові модулі системи управління запасами лікарських засобів та медичних виробів eStock, електронна черга на ендопротезування, а також запуск нових систем і реєстрів.

Важливою подією у сфері цифрового здоровʼя, яка очікує українців цьогоріч, є запуск особистого кабінету пацієнта. На першому етапі всі користувачі кабінету зможуть переглянути декларацію про вибір лікаря, а також за потреби — переподати її та знайти нового спеціаліста. Крім того, можна буде в разі необхідності змінити свої персональні дані (наприклад, прізвище після одруження чи номер телефону).

Міністр подякував усім партнерам за підтримку цифрових реформ.

«Цифровізація — це найперше про спрощення процедур для пацієнтів. Але водночас це значний крок до більшої прозорості, відповідальності та доступності медичної допомоги загалом. Україна впевнено демонструє, що навіть в умовах війни готова впроваджувати нові технології для розвитку медичної системи», — зазначив В. Ляшко.

Досягнення у сфері електронної охорони здоров’я

На заході були представлені й ключові досягнення у сфері електронної охорони здоров’я, зокрема:

  • вже реалізовані інформаційні системи (електронна система охорони здоров’я, електронні системи епіднагляду та безперервного професійного розвитку, системи e-Stock та MedData, Єдиний вебпортал вакантних посад у закладах охорони здоров’я тощо), які обʼєднують мільйони українців, сотні тисяч медичних працівників та десятки тисяч закладів охорони здоровʼя;
  • цифрові інструменти — електронні направлення та рецепти, медичні висновки для електронних лікарняних, медичні висновки про народження, COVID-сертифікати тощо;
  • 12 систем та реєстрів даних в охороні здоровʼя, побудованих на платформі Дія Engine.

Під час саміту виступили також директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ганс Клюге, голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, віцепрем’єр-міністр України з питань цифровізації Михайло Федоров, міжнародні партнери. Вони підкреслили важливість реформ та цифрових проєктів у сфері охорони здоров’я.

Захід відбувався за підтримки «Проєкту підтримки Дія», який Програма розвитку ООН в Україні реалізує за фінансування Швеції.

Загалом eHealth Summit 2024 демонструє, що цифровізація охорони здоров’я в Україні динамічно розвивається. МОЗ продовжує працювати над впровадженням нових технологій, які допомагають українцям бути здоровішими.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua