В Україні завершився Другий всеукраїнський конгрес із фізичної терапії. Захід обʼєднав понад 400 фахівців, серед яких фізичні терапевти, експерти, а також українські та іноземні спікери, які протягом трьох днів обмінювалися досвідом, обговорювали актуальні питання та ділилися своїми напрацюваннями.
Основна мета заходу
Основною метою заходу було сприяння професійному розвитку фахівців та підвищення стандартів реабілітаційних послуг. Під час його проведення кращі українські та міжнародні експерти поділилися досвідом із фізичної терапії в неврології, ортопедії, кардіології, педіатрії та реанімації. Були розглянуті кращі практики надання допомоги в гострий, післягострий та довготривалий реабілітаційні періоди.
Захід організовано ГО «Всеукраїнське обʼєднання фізичних терапевтів», БФ «Пацієнти України» в межах ініціативи «Реабілітація травм війни в Україні», за підтримки Міжнародного комітету Червоного Хреста (ICRC), Програми розвитку ООН (UNDP), Товариства Червоного Хреста України, Всесвітньої організації охорони здоровʼя (ВООЗ), UK AID, БФ «Запорука», Soleterre, Handicap International, посольства Швейцарії в Україні, а також представників Європейського Союзу та Nova Ukraine.
Розвиток реабілітації в громадах
Окрема увага була приділена розвитку реабілітації в громадах та наближенню послуг до пацієнтів.
«Дизайн послуг та мережа, яка у нас є сьогодні, не до кінця відповідають потребам надання реабілітаційної допомоги. Великі багатопрофільні лікарні, міські лікарні та величезні санаторії не створюють реальної можливості отримати допомогу в громаді, тому її розвиток є одним із ключових завдань», — зазначила Анастасія Бойчук, стратегічна лідерка ініціативи «Реабілітація травм війни».
Цього року програма конгресу охоплювала дуже актуальні для галузі напрями, зокрема фізичну терапію в реанімаціях, фізичну терапію в педіатрії, лідерство та системні підходи до розвитку фізичної терапії, фізичну терапію у громаді тощо. Конгрес працював три дні та містив більше майстер-класів і воркшопів, щоб фахівці могли попрактикуватися та поспілкуватися вузьким колом. Доповіді, воркшопи та жваві дискусії під час конгресу сприятимуть підвищенню якості реабілітаційних послуг в Україні, забезпечуючи їх відповідність міжнародним стандартам.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua