В НСЗУ відбулося установче засідання Експертної ради з формування ПМГ

10 вересня 2024 о 13:00
537

9 вересня 2024 р. в Національній службі здоров’я України (НСЗУ) відбулося установче засідання Експертної ради щодо формування та реалізації програми медичних гарантій при НСЗУ. Зустріч відбулася за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Про Експертну раду

Ще на початку 2024 р. НСЗУ анонсувала масштабне переформатування експертних робочих груп з підготовки пропозицій до Програми медичних гарантій (ПМГ). З метою формування та реалізації ПМГ, у тому числі напрацювання обґрунтованих пропозицій до проєктів умов закупівлі та специфікацій медичних послуг, які будуть надаватися за договорами в рамках ПМГ, утворено постійно діючий консультативно-дорадчий колегіальний орган НСЗУ — Експертну раду.

«Концепція Експертної ради сформувалася ще минулого року, і врешті ми її реалізували. Безумовно, у нас попереду дуже багато роботи. Я дякую експертам, які знайшли час, бажання і мотивацію брати участь у продовженні та посиленні трансформації системи охорони здоров’я», — зазначила голова НСЗУ Наталія Гусак.

До Експертної ради щодо формування та реалізації програми медичних гарантій при НСЗУ увійшли 29 представників експертної лікарської спільноти та керівників суб’єктів господарювання у сфері охорони здоров’я (за згодою) та 2 представники НСЗУ — заступниця голови НСЗУ, голова Експертної ради Ірина Кондратова та начальниця Управління освітніх та навчальних проєктів для надавачів медичних послуг НСЗУ, секретарка Експертної ради Євгенія Мельник. Персональний склад Експертної ради, затверджений наказом НСЗУ, можна переглянути за посиланням.

Коментар Наталії Гусак

«Ми готові взаємодіяти з вами на паритетних засадах — чути як зауваження до нашої роботи, так і пропозиції. Але для нас дуже важливо, щоб ті пропозиції, які ми спільно напрацюємо, були максимально відповідальними і максимально прозорими для людей, яких вони будуть стосуватися. Сьогодні ми не можемо рухатися настільки ефективно, як ми це бачимо в наших цілях, якщо у нас не буде потужної незалежної експертної підтримки, порад і рекомендацій. Ми проситимемо вас додати вашого професіоналізму і вашої експертності — як до ПМГ, так і до всіх інших процесів, які ми маємо в НСЗУ та більшої потужності у зворотному зв’язку з надавачами медичних послуг. Адже це — про нашу ресурсоспроможність тримати у фокусі всі ті речі, які безумовно для нас важливі з точки зору надавачів медичних послуг — наших партнерів», — зазначила Н. Гусак.

Заступниця голови НСЗУ, голова Експертної ради Ірина Кондратова виступила перед експертами з презентацією на тему «Що очікує ПМГ: як приймаються рішення, яка експертиза потрібна, селективне контрактування, моніторинг». Зокрема, наголосила на основних завданнях, які потребуватимуть максимальної залученості експертів до їх розв’язання.

Виступ Ірини Кондратової

«Першочергово ваша експертна допомога потрібна в наступних напрямках: зафіксувати пакети, які не будуть змінюватися, та пропрацювати у ключових пакетах вимоги до персоналу з урахуванням «кризи людського капіталу» в умовах війни та переглянути їх. Також визначити пріоритети для ПМГ та надати їх фахове обґрунтування. Необхідно переглянути й вимоги декількох пакетів за визначеними пріоритетами, виключно за напрямами медичної допомоги. Нашим спільним завданням також є аналіз мережі закладів охорони здоровʼя, які надають ургентну хірургічну, екстрену і невідкладну допомогу, з метою її стратегічного переформатування. Аналізу потребує ще один стратегічний напрямок — онкологічна допомога. Крім того, на порядку денному зміна підходів до закупівлі амбулаторних послуг, послуг «складної хірургії» і паліативної допомоги. Частково окремі напрямки, зокрема здоров’я матері і дитини, ми вже розпочали опрацьовувати та маємо потребу у вашій активній участі, оскільки розуміємо, що зі всіма змінами ми не впишемося навіть в один календарний рік. Але цю роботу необхідно продовжувати і поетапно доводити до завершення. Також необхідно сказати про розробку системи ризикоорієнтованих показників для моніторингу. Це дуже складно та дуже відповідально, і тому ми будемо звертатися до вас з проханням допомогти і в цьому напрямку», — зазначила у своєму зверненні до експертів Ірина Кондратова.

Про подальший алгоритм роботи Експертної ради щодо формування та реалізації ПМГ при НСЗУ інформувала начальниця Управління освітніх та навчальних проєктів для надавачів медичних послуг НСЗУ, секретарка Експертної ради Євгенія Мельник.

Начальник Аналітичного управління НСЗУ Василь Півень презентував відкриті дані та аналітичні інструменти НСЗУ як основу ухвалення управлінських рішень.

Спеціальним гостем установчого засідання Експертної ради була докторка філософських наук, професорка кафедри української філософії та культури Київського національного університету імені Тараса Шевченка, академічна директорка Единбурзької бізнес-школи в Україні, голова наглядової ради Українського культурного фонду Наталія Кривда, яка виступила з лекцією на тему «Постгероїчне лідерство в епоху криз: перспективи і виклики».

Підбиваючи підсумки установчого засідання Експертної ради, голова НСЗУ Наталія Гусак подякувала всім, хто долучився до створення цього органу.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами nszu.gov.ua