Роз’ясненя НСЗУ щодо особливостей контрактування на «первинці» у 2025 р.

10 вересня 2024 о 11:22
2548

Пропонуємо до уваги читачів лист-роз’яснення Національної служби здоров’я України (НСЗУ)  від 04.09.2024 р. № 298979-17-24 щодо контрактування за пакетом «Первинна медична допомога» у 2025 р.

У 2025 р. у пакет «Первинна медична допомога» увійде послуга «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги», надання якої буде обов’язковим для усіх надавачів. Окремого пакета за цим напрямом не буде.

Разом із тим у пакет «Первинна медична допомога» також увійде додаткова послуга «Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги», яка не буде обов’язковою для всіх надавачів первинної медичної допомоги.

Надання послуг із супроводу та лікування дорослих і дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги у 2025 р.

Згідно з оновленими вимогами, усі сімейні лікарі, терапевти, педіатри та медичні сестри, що працюють у законтрактованому із НСЗУ закладі, повинні мати сертифікати щодо проходження навчання з ведення та лікування пацієнтів з психічними розладами. Це:

  • або обидві частини (рівні) онлайн-курсу «Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги із використанням керівництва mhGAР» на платформі Академії НСЗУ;
  • або очний базовий «Тренінг із клінічного ведення психічних розладів за програмою mhGAР» (29 год), які проводить Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) та партнерські організації Ініціативи mhGAР. Після проходження тренінгу видається сертифікат єдиного зразка, що засвідчує, що учасник пройшов не менше 29 год навчання відповідно до визначеного мінімального переліку модулів для впровадження Програми з подолання прогалини у сфері психічного здоров’я в Україні. З 2023 р. сертифікат містить унікальний номер, який МОЗ та НСЗУ може перевірити в Реєстрі сертифікатів, який адмініструється ВООЗ.

Зверніть увагу, що обов’язковим є проходження повного онлайн-курсу mhGAР на платформі Академії НСЗУ, що складається з двох частин (рівнів). Сертифікати безстрокові, тож повторно проходити навчання необов’язково. Медичні працівники, які пройшли лише І рівень курсу на платформі Академії НСЗУ, повинні також пройти ІІ рівень і мати 2 окремі сертифікати за кожен з них.

Надання послуг з профілактики, діагностики та раннього виявлення туберкульозу на первинному рівні

Послуга «Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги» є додатковою умовою до обсягу медичних послуг і не є обов’язковою для усіх надавачів первинної медичної допомоги у 2025 р. Подавати пропозиції на цю послугу в межах пакета «Первинна медична допомога» можуть ті заклади охорони здоров’я, які мають намір надавати такі послуги та відповідають додатковим умовам закупівлі. Додаткові умови закупівлі зазначені у специфікаціях та умовах закупівлі за пакетом «Первинна медична допомога».

Якщо надавач має декілька місць надання послуг, то у пропозиції при контрактуванні має зазначити ті місця, у яких надаватимуться послуги з профілактики, діагностики та раннього виявлення туберкульозу.

Однією з умов надання послуги із супроводу та лікування туберкульозу є навчання персоналу. Лікар загальної практики має пройти відповідний курс тематичного удосконалення або навчання з консультування, ведення та лікування пацієнтів з туберкульозом або мати відповідний чинний сертифікат лікаря-фтизіатра. Документ має засвідчувати проходження курсів, наприклад таких:

  • Ведення пацієнтів з туберкульозом на амбулаторному етапі лікування для лікарів первинної медико-санітарної допомоги;
  • Інфекційний контроль за туберкульозом на рівні центрів первинної медико-санітарної допомоги;
  • Раннє виявлення туберкульозу та латентної туберкульозної інфекції в гуманітарних умовах збройного конфлікту;
  • Туберкульоз у практиці сімейного лікаря;
  • Активне виявлення, супровід та лікування туберкульозу на первинній ланці тощо.

Пройти навчання лікарі загальної практики можуть у провайдерів, які є в переліку провайдерів безперервного професійного розвитку (БПР). Такі курси є на платформі Центру громадського здоров’я МОЗ, який є провайдером БПР. Звертаємо увагу, що наявний курс Академії НСЗУ на тему толерантного ставлення для пацієнтів з туберкульозом не підходить, оскільки не стосується клінічних питань, діагностики чи лікування.

Зокрема, на платформі Центру громадського здоров’я МОЗ можна пройти:

  1. Курс «Ведення пацієнтів з туберкульозом на амбулаторному етапі лікування для лікарів первинної медико-санітарної допомоги».
  2. Курс «Інфекційний контроль за туберкульозом на рівні центрів первинної медико-санітарної допомоги».

Голова НСЗУ Наталія ГУСАК

 

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами nszu.gov.ua