На сьогодні однією з найважливіших проблем медицини залишається кадровий дефіцит. Укомплектованість медичними працівниками загалом у галузі охорони здоров’я в Києві становить лише 80%; не вистачає щонайменше 3270 медиків, серед яких 500 — лікарів первинної ланки. Аби змінити цю тенденцію, Олександр Попов, голова Київської міської державної адміністрації (КМДА), започаткував програму «місцевих стимулів» для медичних працівників. Передусім йдеться про забезпечення медичних працівників житлом, пільгове користування громадським транспортом та збільшення зарплат. Соціальний захист — головний пріоритет міської влади. Це закладено і у Стратегії розвитку Києва до 2025 р. і в усіх інших міських цільових програмах.
Так, новобудови для медичних працівників з’являться на вул. Підвисоцького, 4 В, вул. Ушакова, 16 та житловому масиві Позняки-4. Останні дві адреси увійшли до переліку інвестиційних проектів у рамках реалізації Стратегії розвитку Києва. Окрім того, минулого року голова КМДА Олександр Попов підписав розпорядження «Про будівництво житла для працівників медичних закладів комунальної власності Києва», яке передбачає фінансування половини вартості будівництва квартир за рахунок бюджетних коштів.
Міським кошторисом на поточний рік передбачено і зростання на 23% заробітної плати працівників медичної галузі. Так, середня зарплата дільничних лікарів-терапевтів, педіатрів та лікарів загальної практики — сімейної медицини, яка становила у 2011 р. 3206 грн., у 2012 р. зросте до 3974 грн. Також за представниками медичної галузі в повному обсязі збережене право на пільговий проїзд у міському громадському транспорті.
Нагадаємо, що столична влада першою серед регіонів прийняла Міську програму підготовки лікарських кадрів для закладів охорони здоров’я в столиці на 2011–2016 рр., якою передбачено підготовку 140 лікарів у Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця. На цю програму у 2011 р. виділено з міського бюджету 519,3 тис. грн., а бюджетом-2012 передбачені видатки на суму 1519,2 тис. грн. Крім того, до кінця 2014 р. буде підготовлено ще 1250 сімейних лікарів, що становитиме близько 70% їх необхідної кількості.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами www.kmv.gov.ua
© Gelpi/Dreamstime.com/Dreamstock.ru