Реабілітація в системі охорони здоров’я: курс для лікарів

5 вересня 2024 о 13:30
606

Головне питання в процесі вдосконалення реабілітаційної допомоги в Україні: як саме будь-який фахівець медичної галузі, студент чи інтерн можуть сприяти доступності, інформованості та підвищенню якості реабілітаційних послуг для тих, хто цього потребує?

Відповідно до визначення Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) реабілітація включає низку втручань, спрямованих на оптимізацію функціонування та зменшення обмежень життєдіяльності у людей з різним станом здоров’я, з урахуванням їхнього середовища, умов та місця проживання.

У 2017 р. ВООЗ ініціювала програму «Реабілітація 2030: заклик до дій», яка стала точкою відліку для розвитку високоякісної, доступної реабілітації, що не повинна створювати фінансових труднощів для пацієнтів та їхніх родин.

На основі цієї ініціативи було розроблено посібник ВООЗ «Реабілітація в системах охорони здоров’я: заклик до дій».

Важливими складовими цієї програми є посилення політичної підтримки, інтеграція реабілітації у сферу охорони здоров’я та розвиток мультидисциплінарних кадрових ресурсів.

З моменту старту ініціативи ВООЗ «Реабілітація 2030: заклик до дій» світова реабілітаційна спільнота активно працює над створенням панелі інструментів для її реалізації, охоплюючи сім ключових компонентів системи охорони здоров’я:

  • лідерство та урядування;
  • інформаційні системи;
  • фінансування;
  • кадрові ресурси;
  • асистивні технології;
  • надання послуг;
  • відповіді на невідкладні ситуації.

Не пропустіть можливість дізнатися більше про сучасні підходи в реабілітації, які є особливо актуальними в умовах війни та інших кризових ситуацій.

Курс для лікарів

У курсі «Реабілітація в системі охорони здоров’я: курс для лікарів» експерти дадуть відповіді на всі ці запитання з ключовою метою: сформувати у вас розуміння потреб, місця та змісту реабілітації у сфері охорони здоров’я та вашої ролі в цьому процесі.

Запрошуємо вас долучитися до навчання за посиланням.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами t.me/academy_NSZU