Центр громадського здоров’я МОЗ України опублікував «Посібник з управління стресом і самодопомоги під час бойових дій та в післявоєнний період для медичних працівників».
Подробиці
Під час війни медичні працівники стикаються з надвисокими навантаженнями, стають свідками горя і втрат як серед військових, так і серед цивільного населення. Щоб впоратися з надзвичайно високим рівнем стресу, медпрацівникам важливо плекати власну стійкість.
Посібник розроблено у співпраці з фахівцями ДУ «Центр психічного здоров’я та реабілітації ветеранів «Лісова поляна» МОЗ України», Інституту соціальної та політичної психології НАПН України та Центрів контролю та профілактики захворювань США (Centers for Disease Control and Prevention — СDС), за підтримки Надзвичайної ініціативи Президента США з надання допомоги в боротьбі з ВІЛ / СНІД (U.S. President’s Emergency Plan for AIDS Relief — PEPFAR).
Посібник створено як зручний і доступний інструмент, який «завжди під рукою» у разі потреби. У ньому наведено інформацію про вплив тривалого стресу і травми, способи плекання життєстійкості та посттравматичне зростання, рекомендації щодо харчування під час стресу та роль тіла як ресурсу.
Теоретичну частину посібника доповнює робочий зошит з практичними завданнями, зокрема, опитувальниками щодо поширених психічних розладів, вправами для відновлення ресурсу, техніками самодопомоги під час стресу.
Обидві частини Посібника поєднані гіперпосиланнями, що полегшують навігацію та забезпечують зручність у користуванні як на компʼютері, так і мобільному телефоні.
Завантажити посібник можна за посиланням.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами phc.org.ua