В Україні розпочався додатковий раунд вакцинації дітей та ревакцинації дорослих

26 серпня 2024 о 15:30
285

За підсумками 2023 р., рівень вакцинації проти дифтерії та правця серед українців був на 37% нижчий, ніж у країнах ЄС. У 2023 р. лише 151 697 дітей отримали щеплення. Решта — попри безперебійну наявність вакцини в медзакладах на рівні регіонів — пропустили щеплення. Наразі більш ніж 1,5 млн українців потребують щеплення проти дифтерії, кашлюку та правця, зокрема через пропуск планових щеплень серед дітей та ревакцинації серед дорослих.

За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, за 7 міс 2024 р. зареєстровано 5602 випадки захворювання на кашлюк. На правець за 7 міс захворіли 8 українцівЗ 2022 р. зареєстровано 4 випадки дифтерії, 3 з яких — серед дорослих.

Додатковий раунд з вакцинації

Щоб не допустити поширення інфекційних хвороб та спалахів захворювання, з 1 серпня в Україні, за рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, розпочався додатковий раунд з вакцинації дітей та ревакцинації дорослих проти дифтерії, правця та кашлюку, який триватиме до кінця 2024 р. Під час додаткового раунду з імунізації сімейні лікарі та мобільні вакцинальні команди роз’яснюватимуть важливість щеплення та додатково запрошуватимуть на вакцинацію тих, хто пропустив планові щеплення та ревакцинацію.

Де додатково дізнатися про вакцинацію

Вакцинація — безоплатна, зробити її можна в пунктах щеплень у лікарнях країни, попередньо записавшись у сімейного лікаря. З віку 26 років планова ревакцинація для дорослих є обов’язковою кожні 10 років. Наразі країна забезпечена вакциною для проведення рутинних щеплень для дітей та ревакцинації дорослих.

Щоб зробити щеплення або перевірити вакцинальний статус, необхідно звернутися до свого сімейного лікаря або педіатра. Лікар перевірить дані про вакцинацію, і якщо щеплення пропущене або даних про проведені щеплення немає, дасть направлення на вакцинацію і проконсультує щодо подальшого плану дій.

Дізнатися більше про кожну з вакцинокерованих хвороб, зокрема про правець, дифтерію та кашлюк, можна в чат-боті за посиланням: https://vaccine.org.ua/chat/.

Також бот надає можливість:

  • дізнатися про підготовку до щеплення;
  • схеми вакцинації та безпеку вакцин;
  • ознайомитися з Календарем профілактичних щеплень;
  • отримати консультацію щодо вакцинації;
  • знайти доказові джерела інформації про вакцинальну кампанію.

Нагадуємо, що щеплення проти дифтерії, правця та кашлюку проводять дітям 4 рази: у віці 2; 4; 6 та 18 місУ віці 6 років проводиться ревакцинація проти дифтерії та правця без кашлюкового компонента. У віці 16 років — ревакцинація вакциною АДП-М зі зменшеним вмістом дифтерійного та правцевого антигенів. Надалі — ревакцинація проти дифтерії та правця кожні 10 років. Також інформація про вакцинокеровані інфекції та вакцинацію в Україні доступна на Національному порталі з імунізації.

Додатково: Національний портал з імунізації створено ГС «Коаліція за вакцинацію» завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який реалізується на підтримку Міністерства охорони здоров’я України та Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua