Обрано керівний склад Ради з відновлення Охматдиту

21 серпня 2024 о 13:30
496

20 серпня 2024 р. відбулося перше засідання повного складу Ради з відновлення НДСЛ «Охматдит», який було затверджено напередодні. Як повідомлялося, до Ради увійшли 8 представників благодійників, які зробили найбільші пожертви на відбудову, проєктів міжнародної технічної допомоги, дипломатичних установ іноземних держав в Україні, міжнародних та міжурядових організацій і фондів, а також по одному представнику МОЗ України та НДСЛ «Охматдит». Перші 8 членів Ради за результатами рейтингового голосування обрали 7 представників громадянського суспільства, які також увійшли до її складу. Загалом Рада складається з 15 учасників.

Обрано керівний склад Ради

Під час засідання учасники обрали керівний склад Ради з відновлення Охматдиту:

  • Інну Іваненко, виконавчу директорку БФ «Пацієнти України», було обрано головою Ради з відновлення;
  • Володимира Кудрицького, голову правління ПрАТ «Національна енергетична компанія Укренерго»), — заступником голови Ради;
  • Євгенія Гончара, начальника відділу з формування політики у сфері програми медичних гарантій та медичного обслуговування Департаменту медичних послуг МОЗ України, — секретарем Ради.

Пряма мова Інни Іваненко

«Моя мотивація як представниці громадянського суспільства і пацієнтської спільноти — забезпечити швидкі та прозорі процеси для відновлення базово можливої функціональності лікарні перед початком осені й зими, а також — створити умови для раціонального і системного використання наявних ресурсів на відбудову і розвиток закладу з урахуванням потреб пацієнтів і в межах логіки медичної реформи», — зазначила І. Іваненко, яка очолила Раду з відновлення.

Також учасники заслухали та обговорили поетапний план відновлення сучасного корпусу НДСЛ «Охматдит», який був пошкоджений внаслідок російської терористичної атаки 8 липня 2024 р., акцентувавши увагу на важливості якнайшвидшого проведення компетентної детальної експертизи пошкоджень будівлі, яка має стати запорукою подальшого проведення прозорого тендеру на відновлювальні роботи. Нагадаємо, у сучасному лікувально-діагностичному комплексі (введеному в експлуатацію під час повномасштабної війни) пошкоджено близько 900 м2 вікон і дверей, понад 12 000 м2 приміщень, понад 4000 м2 навісних фасадів. Лише 3 з його блоків можна експлуатувати, решта 4 потребують виконання ремонтних робіт.

Наразі майже всі відділення Охматдиту відновили роботу, окрім відділення хронічного гемодіалізу. Його пацієнти отримують медичну допомогу в Київській міській дитячій клінічній лікарні № 1. Відділення трансплантації кісткового мозку функціонує на базі Охматдиту і Київського міського центру нефрології та діалізу. Решту відділень розподілили між будівлями Охматдиту, які не зазнали пошкоджень або були пошкоджені частково, зокрема використовуються приміщення пошкодженого сучасного корпусу. Тому виконати комплекс робіт, які забезпечать умови для його функціонування в зимовий період, є першочерговим завданням. Окрім нагальних завдань, члени Ради наголосили на важливості опрацювання стратегії розвитку лікарні, проєкт якої має бути представлений керівництвом Охматдиту, розглянутий Радою та врахований у подальших планах відновлення та відбудови.

Дефектний акт очікується вже найближчими тижнями

«Дуже важливо, що Раду очолив представник громадянського суспільства. Зараз нам треба сфокусуватися на якомога швидшому замовленні послуг обстеження постраждалих будівель і створення дефектного акта. Це дозволить сформувати кошторис і прозоро обрати компанію, яка виконає необхідні роботи, щоб підготувати будівлі до зими. Сподіваюся, що дефектний акт ми отримаємо найближчими тижнями. Ми також запланували зустріч членів Ради з представниками благодійного фонду «Охматдит — здорове дитинство», щоб вирішити всі деталі оплати Фондом робіт з відновлення лікарні», — зазначив В. Кудрицький, заступник голови Ради з відновлення.

Скільки коштів на відновлення вже зібрано

Нагадаємо, завдяки пожертвам на відновлення Охматдиту було зібрано близько 1,6 млрд грн (з яких понад 400 млн грн — надійде у вигляді медичного обладнання):

  • 326 млн грн надійшло безпосередньо на рахунок лікарні НДСЛ «Охматдит»;
  • 379 млн грн — на рахунок БФ «Охматдит — здорове дитинство»;
  • понад 320 млн грн зібрано в межах спільного збору платформи UNITED24 та Монобанк, які переказали напряму на рахунок МОЗ у Національному банку України. Зазначені кошти наразі не використовувалися. Їхніми витратами надалі розпоряджатиметься МОЗ та Комісія з розподілу коштів, до складу якої входять представники державного, громадського секторів та міжнародних організацій;
  • 11,2 млн дол. США виділив The Howard G. Buffett Foundation на закупівлю повного переліку пошкодженого обладнання в сучасному корпусі Охматдиту (надійдуть вже у вигляді обладнання);
  • 100 млн грн виділив Уряд України з коштів державного бюджету.

Наразі жодної копійки з цих коштів не використано. Зважаючи на ситуацію з коштами, зібраними на рахунку БФ «Охматдит — здорове дитинство», члени Ради з відновлення наголосили на необхідності проведення зустрічі з керівництвом Фонду, щоб узгодити механізми дотримання відкритих та прозорих процедур використання зібраних коштів під наглядом Ради з відновлення.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua