Міністерство охорони здоров’я України своїм наказом від 18 липня 2024 р. № 1259 затвердило Стандарти медичної допомоги:
- «Серцево-легенева реанімація у дітей (базові та розширені заходи)»;
- «Серцево-легенева реанімація у дорослих (базові та розширені заходи)».
Опубліковано також дві клінічні настанови, засновані на доказах, — «Серцево-легенева реанімація на госпітальному етапі у дітей» та «Серцево-легенева реанімація на госпітальному етапі у дорослих».
В обґрунтуванні стандарту «Серцево-легенева реанімація у дорослих (базові та розширені заходи)», зокрема, зазначено, що рання діагностика та початок проведення серцево-легеневої реанімації (СЛР) пацієнтам із зупинкою кровообігу сприяє попередженню розвитку тяжких ускладнень, інвалідизації та передчасної смерті пацієнтів. Пріоритетними заходами є якісні компресії грудної клітки з мінімальними перервами та рання дефібриляція. Вибір тактики відновлення прохідності дихальних шляхів та особливості подальшого режиму вентиляції пацієнта мають вирішальне значення для попередження гіпоксії під час виконання СЛР». При цьому в додатку 6 до цього Стандарту наведено алгоритм базових реанімаційних заходів, який є основою якісного виконання розширених заходів СЛР.
У дітей, згідно із обґрунтуванням, дотримуються принципів педіатричної розширеної СЛР (педіатрична РСЛР), яка є одним із найважливіших резервів зниження дитячої смертності.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами www.dec.gov.ua