З 16 до 18 липня у Львові пройшли національні консультації з удосконалення підходів до профілактики та систематичного скринінгу на туберкульоз. У заходах взяли участь експерти Європейського бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ЄвроВООЗ) та представники Центру громадського здоров’я України.
Метою консультацій було масштабування доказового лікування туберкульозу, посилення заходів із профілактики та контролю, а також покращення систематичного скринінгу серед груп ризику та їх пріоритезації.
У заходах від ВООЗ взяли участь:
- Андрей Даду, експерт ЄвроВООЗ;
- Тарієль Чорголіані, спеціаліст із профілактики та скринінгу ЄвроВООЗ;
- Хані Алашаві, спеціаліст із систематичного скринінгу ЄвроВООЗ;
- Георгій Димов, представник Офісу ВООЗ в Україні.
З боку Центру громадського здоров’я були присутні:
- Яна Терлеєва, завідувачка відділу управління та протидії туберкульозу;
- Олеся Медведєва, лікарка-фтизіатриня відділу управління та протидії туберкульозу;
- Людмила Прилепіна, головна фахівчиня з аналітики.
16 липня делегація відвідала заклади охорони здоров’я у Львівській обл., які надають допомогу хворим на туберкульоз: КНП «Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр» Львівської обласної ради та КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Бібрської міської ради.
17 липня відбулася робоча зустріч із ключовими партнерами Національної туберкульозної програми, включаючи науковців, представників фтизіатричної служби, основних реципієнтів Глобального фонду, громадських організацій та партнерів.
Україна демонструє значний прогрес у програмі протидії туберкульозу. Розроблено національну політику щодо подолання туберкульозу, затверджено трирічний план протидії туберкульозу, обстежено 76% груп підвищеного ризику захворювання на туберкульоз, розширено доступ до квантиферонових тестів та короткого профілактичного лікування.
За результатами цієї місії ЄвроВООЗ та Центр громадського здоров’я продовжать роботу над адаптацією рекомендацій ВООЗ щодо профілактики та скринінгу туберкульозу відповідно до національного контексту. Експерти ЄвроВООЗ нададуть рекомендації щодо переліку груп для систематичного скринінгу та профілактичного лікування, а також визначать найефективніші інструменти скринінгу, враховуючи економічну доцільність та обмеження, пов’язані із масштабною війною проти України.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами phc.org.ua