У Національній службі охорони здоров’я України (НСЗУ) відбулася зустріч з командою проєкту «Реабілітація в Україні» (USAID Rehab4U) та представниками Офісу охорони здоров’я USAID / Україна, на якій визначили пріоритети НСЗУ з розвитку медичної реабілітації та сфер технічної допомоги з боку USAID Rehab4U.
Діалог проходив за участю голови НСЗУ Наталії Гусак, заступників голови відомства Ірини Надашкевич та Олександра Рябця, заступниці директора Офісу охорони здоров’я USAID / Україна Тари О’Дей, керівника проєкту «Реабілітація в Україні» (USAID Rehab4U) Олексія Яременка, а також низки представників зазначених міжнародних організацій та НСЗУ.
Під час зустрічі презентовано новий 5-річний проєкт «Реабілітація в Україні» (USAID Rehab4U), що реалізується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), який з 1 липня 2024 р. почала імплементувати організація Momentum Wheels for Humanity. Виконавцями проєкту також є Deloitte, Results for Development (R4D), Project Hope та Національна асамблея людей з інвалідністю України. Проєкт USAID Rehab4U працюватиме в щонайменше 15 регіонах України. Його мета — розширення доступу та підвищення якості послуг фізичної реабілітації, включно з асистивними технологіями.
Голова НСЗУ Н. Гусак подякувала міжнародним партнерам за впровадження проєкту USAID Rehab4U, адже реабілітаційна допомога в умовах українського сьогодення має високу затребуваність. Вона також додала, що у II півріччі 2024 р. НСЗУ планує провести моніторинг надавачів послуг з реабілітаційної допомоги на дотримання умов договорів.
Під час зустрічі визначено пріоритети НСЗУ з розвитку медичної реабілітації та сфер технічної допомоги з боку USAID Rehab4U:
- опрацювання питання, а в перспективі пілотування надання реабілітаційних послуг на рівні громад / первинної медичної допомоги;
- технічна підтримка Електронної системи охорони здоров’я та розвиток нових цифрових інструментів реабілітаційного напрямку;
- підвищення кадрового потенціалу через здійснення навчання медичних працівників;
- проведення інформаційних та комунікаційних кампаній щодо безоплатних послуг з реабілітації.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua