Центр біоелементології ІФНМУ акредитовано на наступні 5 років

15 липня 2024 о 15:03
103

15 липня Івано-Франківський національний медичний університет (ІФНМУ) повідомив про акредитацію власного Центру біоелементології для виконання вимірювань у сфері охорони здоров’я відповідно до заявленої галузі атестації терміном на 5 років. Таке право надано завдяки проходженню інспекційної перевірки відповідною комісією Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України.

Акредитація Центру біоелементології ІФНМУ свідчить про високий рівень наукових досліджень, які виконуються у цьому закладі. Важливість отриманого права на виконання вимірювань у сфері охорони здоров’я на найближчі 5 років підкреслює значущість Центру для наукової спільноти університету та його партнерів. Співпраця з науковими установами України та закордону, а також практичне використання результатів досліджень роблять Центр важливим елементом у системі охорони здоров’я та екологічного моніторингу.

Центр біоелементології створений у 2013 р. для виконання планових науково-дослідних робіт кафедр та підрозділів, дисертаційних робіт, робіт за господарсько-договірними темами, угодами про наукову співпрацю для пацієнтів. Центр оснащений новітнім обладнанням для виконання досліджень з вивчення стану об’єктів довкілля та особливостей впливу різного роду ксенобіотиків на метаболічні процеси в організмі експериментальних тварин, ролі мікро- та макроелементів у цих процесах, аналізу рівня хімічних елементів у біологічних субстратах людини.

«Акредитація Центру біоелементології є дуже важливою, тому що, власне, усі науково-дослідні роботи, які зараз виконуються і виконуватимуться тут, у цьому Центрі, матимуть право на публікацію отриманих результатів і презентацію їх дисертантом на різноманітних наукових форумах», — зауважила докторка біологічних наук, професорка Ганна Ерстенюк.

Варто зазначити, що Центр обслуговує практично всіх науковців університету, які мають заплановані чи виконують науково-дослідні, комплексні або дисертаційні дослідження.

Співробітники Центру беруть активну участь у виконанні комплексних наукових робіт кафедр ІФНМУ та інших навчальних закладів України. Плідна співпраця поєднує з науково-дослідними установами України (Українським науково-дослідним інститутом медицини транспорту МОЗ України, м. Одеса, Інститутом медицини праці ім. Ю.І. Кундієва Національної академії медичних наук України, м. Київ), з лікувальними установами області та науковцями інших країн, зокрема США, Польщі, Угорщини, Словаччини.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua