Міністерство охорони здоров’я України повідомляє про оприлюднення проєкту наказу «Про затвердження Стандартів медичної допомоги «Стандарт медичної допомоги терапія пульпи тимчасових зубів», «Стандарт медичної допомоги терапія пульпи постійних несформованих зубів».
Обґрунтування
Першочерговою метою лікування пульпи є збереження цілісності та здоров’я постійних несформованих зубів і оточуючих тканин шляхом підтримання життєдіяльності пульпи зубів, уражених карієсом, травматичними пошкодженнями або з інших причин.
У постійних зубах з несформованими коренями пульпа є невід’ємною складовою для продовження апексогенезу. Тривале збереження постійного зуба в ротовій порожнині потребує довжини кореня зі сприятливим співвідношенням коронка/корінь і товщини дентину на стінках кореня, достатньої, щоб забезпечити нормальну функцію зуба. Тому збереження пульпи є головною метою в лікуванні постійних зубів із незавершеним формуванням кореня.
Показання, цілі та вид терапії пульпи базуються на основі оцінки стану тканини пульпи, яка класифікується так: нормальна пульпа (без симптомів, з нормальною реакцією на тест на життєздатність); зворотний пульпіт (пульпа здатна до загоєння); незворотний пульпіт — симптоматичний або безсимптомний (вітальна запалена пульпа, нездатна до загоєння); некротизована пульпа.
Вихідна ситуація, що провляється короткочасним болем у зубі, який зникає після прийому безрецептурних анальгетиків, чищення зубів або усунення подразника, коли зуб не має ознак або симптомів незворотного пульпіту, відповідає клінічному діагнозу «зворотний пульпіт», а зуб є кандидатом на вітальну терапію пульпи.
Зуби з такими ознаками чи симптомами, як спонтанний неспровокований біль, або ознаками апікального періодонтиту мають клінічний діагноз «незворотний пульпіт» або «некроз пульпи», а зуб є кандидатом на метод невітального лікування.
СТАНДАРТ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ. ТЕРАПІЯ ПУЛЬПИ ПОСТІЙНИХ НЕСФОРМОВАНИХ ЗУБІВ
СТАНДАРТ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ. ТЕРАПІЯ ПУЛЬПИ ТИМЧАСОВИХ ЗУБІВ
Куди надавати пропозиції
Зауваження та пропозиції приймаються протягом 15 днів з дня оприлюднення в письмовому або електронному вигляді:
01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7, 01601, е-mail: [email protected], [email protected], [email protected].
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua