Університетські лікарні переходять до роботи в межах Програми медичних гарантій

3 червня 2024 о 14:30
481

31 травня 2024 р. відбулися наради під головуванням міністра охорони здоровʼя України Віктора Ляшка та за участю представників Національної служби здоров’я України (НСЗУ) щодо переходу клінічних підрозділів Національного медичного університету імені О.О. Богомольця та Одеського національного медичного університету до роботи в межах Програми медичних гарантій–2025 (ПМГ).

Коментар Віктора Ляшка

«Наша стратегія планування кадрового забезпечення у сфері охорони здоров’я спрямована на те, щоб потрібна кількість людей з необхідними навичками була в потрібному місці в потрібний час для надання потрібних медичних послуг. Ми розуміємо, що ці навички не можна здобути без належної клінічної бази і не можна бути готовим до роботи з ПМГ, отримуючи практичні навички на клінічних базах, які не мають контрактів з НСЗУ. Тому вектор руху клінічних підрозділів медичних університетів тільки один — це входження до ПМГ вже з 1 січня 2025 р.», — зазначив міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко.

Перехід до єдиного медичного простору

Нагадаємо, усі медичні заклади країни, зокрема й університетські лікарні, мають увійти до єдиного медичного простору України та працювати за ПМГ. Таке рішення сприятиме значному підвищенню якості та доступності медичної допомоги для пацієнтів, а також здоровій конкуренції за ринок надання медичних послуг між закладами охорони здоров’я. Тому за дорученням міністра в Міністерстві регулярно проходять консультації із забезпечення готовності медзакладів до переходу на роботу в межах ПМГ вже з 1 січня 2025 р.

Представники Національного медичного університету імені О.О. Богомольця та Одеського національного медичного університету представили попередні фінансово-економічні плани в межах переходу на фінансування за ПМГ та запропонували варіанти щодо оптимізації організаційної структури. Також учасники зосередилися на питаннях, що стосуються персоналу, матеріальних ресурсів та технічного забезпечення відповідно до вимог контрактування з НСЗУ.

Крім цього, під час робочої зустрічі з Національним медичним університетом імені О.О. Богомольця  приділили увагу перспективним пакетам ПМГ та розглянули питання окремих програм високоспеціалізованої медичної допомоги, зокрема стоматологічних послуг для дітей з інвалідністю та інших вразливих категорій населення під загальною анестезією та можливості надання первинної медико-санітарної допомоги безпосередньо клінічними підрозділами університету.

Цьогоріч Національний медичний університет імені О.О. Богомольця та Одеський національний медичний університет вже уклали договори з НСЗУ в межах пілотного проєкту із зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України. Також у квітні цього року Урядом було ухвалено рішення, що дозволяє університетським лікарням Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького та Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика отримувати фінансування за надання медичних послуг за ПМГ.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua