Міжнародне медичне партнерство: підписано вже 34 меморандуми

23 травня 2024 о 11:11
368

Зміцнення міжнародного медичного партнерства між провідними українськими та світовими клініками — основа сталої взаємодії та масштабного обміну досвідом для розвитку медичної сфери на всіх рівнях.

Лише за 9 міс роботи програми було підписано 34 меморандуми та досягнуто ще 10 домовленостей про співпрацю між країнами. Про це йшлося під час конференції з міжнародного медичного партнерства за участю першої леді України Олени Зеленської та міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка, яка проходила 21–22 травня 2024 р. у Києві.

Коментар Олени Зеленської

«Для мене це дуже важливий проєкт, бо ми започаткували його на полях Саміту перших леді та джентльменів у вересні торік. Я вдячна міністру охорони здоров’я Віктору Ляшку та українському Міністерству охорони здоров’я за те, що весь час розвивають міжнародне медичне партнерство», — наголосила О. Зеленська.

Коментар Віктора Ляшка

«У вересні минулого року під патронатом Третього саміту перших леді та джентльменів ми започаткували програму міжнародного медичного партнерства. Тоді 25 українських лікарень отримали побратимів з-за кордону. Наразі маємо вже 34 підписані меморандуми. Програма постійно розширюється та демонструє свою ефективність: українські лікарі мають змогу безпосередньо вивчати провідний світовий досвід та ділитися власним. Народжуються нові проєкти, зокрема експертна школа з технології реконструкції і пластики у разі травматичних пошкоджень. Таким чином, розширення глобальної мережі міжнародного медичного партнерства сприяє підвищенню якості медичної допомоги в Україні. Попри складнощі та непрості умови наша медична система стає сильнішою та більш підготовленою до реагування на виклики, спричинені повномасштабною війною», — зазначив міністр охорони здоров’я України В. Ляшко.
Участь у конференції також взяли представники програми німецько-українського партнерства у сфері охорони здоровʼя Німецького товариства міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit — GIZ), Всесвітньої організації охорони здоровʼя, міністри охорони здоровʼя різних країн світу, керівники як українських передових лікарень, так і світових. У ході конференції представники медзакладів мали змогу презентувати результати взаємодії та успішні історії партнерств.

Розвиток міжнародного медичного партнерства

За словами учасників заходу, в основі успішного міжнародного медичного партнерства, в першу чергу, закладені медична дипломатія та розвиток людського капіталу. Адже якісні зміни в медичній системі можливі й ефективні, коли медична спільнота налагоджує міцні взаємозв’язки. Завдяки отриманому досвіду та навичкам українські та іноземні медики зможуть надавати пацієнтам високоякісну та сучасну допомогу, яка відповідає викликам часу.

Побратимами українських лікарень у межах медичного партнерства стали 9 медзакладів із Франції, по 3 медзаклади з Молдови та Німеччини, по 2 — з Литви, Латвії, Ізраїлю, Швеції та Північної Македонії. А також передові лікарні Австрії, Данії, Естонії, Іспанії, Канади, Нідерландів, Польщі, Румунії, Туреччини. З українського боку до партнерства долучилися медзаклади з Київської, Дніпропетровської, Львівської, Рівненської, Івано-Франківської, Одеської, Миколаївської, Вінницької, Чернігівської, Тернопільської та Закарпатської областей.

Крім того, під час конференції було підписано ще 9 нових партнерств між українськими та іноземними клініками:

  • Францією та двома українськими лікарнями: Дніпропетровською обласною клінічною лікарнею ім. І.І. Мечникова та Національною дитячою спеціалізованою лікарнею «ОХМАТДИТ»;
  • Польщею та Першим медичним об’єднанням Львова, дитячою лікарнею Святого Миколая;
  • Великобританією та Львівською обласною клінічною лікарнею;
  • Німеччиною та 5 медзакладами України: Національним медичним університетом імені О.О. Богомольця, Київ; Інститутом неврології, психіатрії та наркології Національної академії медичних наук України, Харків; Львівським національним медичним університетом імені Данила Галицького; Обласним клінічним центром нейрохірургії та неврології, Ужгород; Тернопільською обласною клінічною психоневрологічною лікарнею.

​Учасники конференції також обговорили важливість реалізації міжнародного медичного партнерства та бачення подальших кроків у цій сфері. Отримані рекомендації та результати роботи стануть основою для поглиблення міжнародного медичного партнерства між українськими та світовими лікарнями.

Захід відбувся за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), Федерального міністерства економічної кооперації та розвитку Німеччини, Expertise France та Всесвітній організації охорони здоров’я.

Також зазначимо, що лише протягом квітня 2024 р. 186 працівників закладів охорони здоров’я, серед яких — 79 лікарів з 45 медзакладів з різних областей України, взяли участь у наукових заходах, зокрема, конференціях, конгресах, тренінгах, семінарах за кордоном тощо. Українські медики пройшли навчання в Нідерландах, Німеччині, Польщі, Франції, Латвії, Іспанії та в інших країнах. Таким чином, наші медики продовжують переймати досвід іноземних колег та підвищувати свій професійний рівень й практичні навички.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua