Навчальний курс для медиків «Комунікація з людьми, які зазнали травми внаслідок війни»

10 травня 2024 о 11:30
767

Люди, які перенесли через війну тяжкі травми, полон, фізичне та сексуальне насильство, тортури тощо, отримують допомогу в медичних закладах по всій Україні. Працівники та працівниці сфери охорони здоров’я мають володіти специфічними знаннями про те, як підтримувати таких людей та як встановлювати довіру з ними. Часто вони не можуть підібрати відповідні слова і, свідомо чи несвідомо, можуть травмувати людину. Отже, необхідно розвивати навички комунікації та м’які навички (емоційний інтелект, емпатію, увагу та повагу до людини).

А тому за ініціативою Міністерства охорони здоровʼя України та Національної служби здоровʼя України (НСЗУ) для платформи Академії НСЗУ був створений навчальний курс «Комунікація з людьми, які зазнали травми внаслідок війни», розроблений у співпраці з Центром психічного здоров’я та реабілітації «Лісова поляна» МОЗ України, Національною психологічною асоціацією, БФ «Сильні» та Veteran Hub. Організаційний партнер проєкту — бюро стратегічного супроводу «Superwise».

Мета курсу

Курс створено з метою допомогти:

  • лікарям та лікаркам краще розуміти людей, які отримали травму і, як наслідок, спілкуватися з ними без ретравматизації;
  • співробітникам та співробітницям медичних закладів створити безпечне середовище для людей, які внаслідок війни пережили події, що їх травмували.

Для кого курс

Курс буде корисним для тих, хто працює з людьми в медичних установах як лікар/лікарка, медбрат/медсестра чи виконує адміністративні обовʼязки в закладі охорони здоровʼя.

Матеріали курсу стануть у нагоді, якщо ви працюєте в комунікаціях та спілкуєтеся з людьми, які мають різний досвід, зокрема — травматичний, про який ви можете не знати.

Завдяки курсу фахівці матимуть більше інструментів, що допоможуть будувати довірливу комунікацію та створювати безпечне й інклюзивне середовище. А люди, які пережили травматичні події, зможуть уникнути зайвої ретравматизації в лікарнях та госпіталях.

Курс складається з трьох уроків, які будуть відкриватися поступово. Тож реєструйтеся на курс за посиланням, аби не пропустити відкриття уроків. За проходження онлайн-навчання лікарі та лікарки зможуть отримати 3 бали безперервного професійного розвитку.

Курс створено для HealthLink.Recovery за фінансової підтримки БО «100% ЖИТТЯ» в рамках реалізації проєкту «HealthLink: Прискорення зусиль з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Ініціатива HealthLink.Recovery спрямована на відновлення та розширення медичних послуг у постраждалих від повномасштабного вторгнення регіонах.

Зареєструватися на курс можна за посиланням.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua