Презентовано посібник з безбар’єрності для реабілітаційних відділень

1 травня 2024 о 10:00
900

Днями в Києві презентовано посібник «Безбарʼєрність у реабілітаційних відділеннях». У ньому йдеться про те, як облаштувати реабілітаційні відділення так, щоб вони були комфортними для відвідувачів.

Подробиці

Посібник створено спільно з Міністерством охорони здоров’я України в межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні за ініціативи першої леді Олени Зеленської за фінансової та технічної підтримки Світового банку, Посольства Швейцарії та партнерів з розвитку.

Коментар Марії Карчевич

«Потреба в реабілітаційних послугах в Україні значно зросла після початку повномасштабного вторгнення росії. Водночас важливо не лише розвивати інфраструктуру, реконструювати будівлі, а й забезпечити доступність для всіх людей, які потребують таких послуг. Це дозволить їм комфортно та гідно пройти реабілітацію і полегшить процес одужання», — зазначила заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.

Коментар Тетяни Ломакіної

«Тут зібрані сучасні практики, підходи, рішення, щоби створювати простори лікарень привітними для всіх: людей, що допомагають відновлюватися: лікарів, терапевтів; для пацієнтів, для яких цей простір створюється; і відвідувачів: тих, хто приходить підтримати своїх рідних на шляху до відновлення», — поділилася на презентації Тетяна Ломакіна, радниця-уповноважена Президента з питань безбар’єрності.

Коментар Вікторії Тітової

«Безбар’єрність не закінчується на пандусах і пониженнях. Це про те, як зробити заклади реабілітації комфортними для пацієнтів і лікарів, місцем заспокоєння, розвантаження, безпеки, місцем відновлення: як соціально-психологічного, так і навичок людини, яка прагне повернутися до активного життя, а не лежати в палаті в очікуванні обслуговування», — пояснила Вікторія Тітова, керівниця проєкту, СЕО Big City Lab.

Посібник допоможе керівникам та фахівцям закладів охорони здоровʼя провести аудит реабілітаційних відділень та визначитися, що та як можна покращити, щоб пацієнти відчували себе комфортно та спокійно.

У виданні зібрані нормативи та рішення, як облаштувати безбарʼєрні простори з урахуванням потреб людей з порушенням мови, слуху, комунікації, зору, руху, родин із дітьми, осіб похилого віку тощо. Ознайомитися з посібником можна за посиланням.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua