Внесено зміни до Програми медичних гарантій на 2024 р.

26 квітня 2024 о 13:45
1321

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2024 р. № 428 внесено зміни до Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2024 р.

Що зміниться для медичних закладів та пацієнтів

  1. Національна служба здоров’я України (НСЗУ) розпочне контрактування медичних закладів, з якими договори укладалися на 3 міс за такими пакетами послуг: «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах», «Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим і дітям», «Мобільна паліативна медична допомога дорослим і дітям», «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям в амбулаторних умовах», «Готовність та забезпечення надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на території, де ведуться бойові дії».

Оплату за відповідними пакетами послуг медичні заклади отримують уже цього місяця в повному обсязі.

  1. Змінені умови щодо контрактування за пакетом «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах».

З 1 квітня договори не укладатимуться з тими медзакладами, які не надавали послуги за пакетом у 2023 р. або у І кв. 2024 р. Винятком є ті, хто у 2024 р. мав договір на пакет «Готовність та забезпечення надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на території, де ведуться бойові дії».

  1. Оплата медичних послуг у межах пакета «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах».

Зміни передбачають, що НСЗУ оплачуватиме одному пацієнту раз на рік медичну послугу в рамках звернення «Профілактика» з метою профілактичних оглядів. Послуги у разі гострих захворювань типу «лікування» оплачуватимуться виключно у разі його завершення.

  1. Контрактування закладів за пакетом «Готовність та забезпечення надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на території, де ведуться бойові дії» відбуватиметься за поданням обласної військової адміністрації.
  1. Реабілітаційна спроможність закладу та оплата реабілітації.

У випадку, якщо медзаклад перевищив свою реабілітаційну спроможність під час надання послуг на понад 30%, то з 1 квітня НСЗУ не оплачуватиме надлишок реабілітаційних послуг. Відтепер реабілітаційна спроможність закладу (в стаціонарних умовах) визначається можливістю медичних фахівців з реабілітації, які входять до складу мультидисциплінарної команди, кожен день надавати таку допомогу високого обсягу всім пацієнтам.

  1. Оплата за мобільну паліативну медичну допомогу дорослим і дітям.

До розміру оплати за таку меддопомогу будуть застосовуватися коригувальні коефіцієнти залежно від бригади, яка буде надавати допомогу (бригада спеціалізованої паліативної допомоги або бригада загальної паліативної допомоги). Оплата здійснюватиметься за кожен тиждень надання допомоги пацієнту, який потребує мобільної паліативної допомоги. Також змінено розрахунок фактичної вартості медичних послуг з мобільної паліативної медичної допомоги дорослим і дітям за місяць, що надаються за кожним договором.

Крім того, визначено, що кількість візитів, які здійснюються однією бригадою мобільної паліативної допомоги, не може перевищувати 6 візитів на день на одного лікаря. НСЗУ оплачує лише ті послуги, що включали не менше одного візиту на тиждень.

Ознайомитися із постановою Уряду від 13 квітня 2024 р. № 428 можна за посиланням.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua, kmu.gov.ua