Змінено порядок проведення конкурсу з формування Ради громадського контролю НСЗУ

25 квітня 2024 о 09:47
596

23 квітня 2024 р. ухвалено постанову Кабінету Міністрів України № 437  «Деякі питання Ради громадського контролю при Національній службі здоров’я», якою затверджено, зокрема, у нових редакціях Порядок проведення конкурсу з формування Ради громадського контролю при Національній службі здоров’я України та Положення про Раду громадського контролю при Національній службі здоров’я України.

У Національній службі здоров’я України (НСЗУ) повідомляють, що пропозиції змін до проєкту постанови напрацьовано НСЗУ спільно із проєктом Агентства з міжнародного розвитку (USAID) Україна «Підтримка реформи охорони здоров’я», з метою приведення у відповідність із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення надання медичної допомоги» від 01.07.2022 р. № 2347 та з метою удосконалення механізму проведення відкритого та прозорого конкурсу з формування та подальшого функціонування Ради громадського контролю (далі — РГК).

Проєкт постанови пройшов антикорупційну експертизу Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) та ряд погоджень з центральними органами виконавчої влади.

Подробиці

Постановою удосконалено механізм проведення відкритого та прозорого конкурсу з формування та подальшого функціонування РГК при НСЗУ, що сприятиме забезпеченню прозорості та громадського контролю за діяльністю НСЗУ.

Основні зміни, які внесені:

– збільшення строку повноважень членів РГК до 3 років.
Раніше строк повноважень членів РГК становив 2 роки; 

– перехід до особистого членства у РГК замість переобрання усієї РГК кожних 2 роки та введення планової ротації членів РГК за допомогою механізму жеребкування. Планова ротація передбачає щорічне оновлення 1/3 частини від загальної кількості членів РГК. Членів РГК, які підлягають плановій ротації у відповідному році, визначають шляхом жеребкування на засіданні РГК. Результат жеребкування закріплюється у плані ротації РГК. Таким чином, це забезпечить безперервну роботу РГК.
Раніше відбувалося переобрання всіх 15 членів одразу;

– введено прозорий механізм залучення осіб до складу комісії з обрання членів РГК, в тому числі із можливістю залучення зовнішніх експертів. Визначається, хто є зовнішнім експертом. Зовнішнім експертом є фізична особа, яка не є працівником НСЗУ або МОЗ, прямо чи опосередковано пов’язана з медичним обслуговуванням населення, має освіту, професійні навички, галузевий досвід, зокрема представник проєктів міжнародної технічної допомоги, фінансових організацій, які відповідно до міжнародних угод протягом останніх 5 років надають Україні міжнародну технічну допомогу у сфері охорони здоров’я, корпоративного управління та/або запобігання і протидії корупції за кошти таких організацій.
Раніше був відсутній такий механізм;

– встановлені чіткі етапи конкурсу з формування РГК;

– визначений прозорий відбір кандидатів у члени РГК;

– встановлено єдині вимоги до кандидатів у члени РГК, зокрема:
1) не належати до кола осіб, визначених частиною третьою статті 7 Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення»;
2) мати вищу освіту не нижче першого (бакалаврського) рівня. При цьому перевага надається кандидатам із спеціальностями галузей знань «Охорона здоров’я», «Управління та адміністрування», «Публічне управління та адміністрування», «Право», «Соціальні та поведінкові науки» (спеціальність «Економіка»);
3) мати досвід роботи не менш ніж 3 роки за однією або кількома спеціальностями із зазначених вище галузей.
Раніше були відсутні вимоги до кандидатів;

– положенням визначаються основні завдання та функції РГК при НСЗУ, встановлюються її права та встановлюється чіткий порядок її роботи.

Далі НСЗУ протягом одного місяця розпочне процедуру проведення відкритого та прозорого конкурсу з формування нового складу РГК при НСЗУ відповідно до затвердженого Порядку. Про подальші кроки буде повідомлено на офіційних інформаційних ресурсах НСЗУ.

Ознайомитися із постановою можна за посиланням.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами nszu.gov.ua, kmu.gov.ua