Дослідницькі організації закликають долучатися до проєкту Research4Life

23 квітня 2024 о 16:32
571

Українська наукова спільнота в межах проєкту Research4Life, організованого у форматі державно-приватного партнерства, продовжує отримувати безоплатний доступ до важливих світових електронних ресурсів. Інші провідні міжнародні компанії-видавці також пропонують розширені можливості для українських науковців.

Проєкт Research4Life

Понад 550 українських установ уже зареєструвалися на порталі Research4Life, користуючись можливостями для своїх досліджень станом на сьогодні, повідомляє Міністерство освіти та науки (МОН) України. На початку 2023 р. Україну було переведено до групи країн «А» в межах проєкту, що забезпечило низку переваг, зокрема повнотекстовий доступ до наукових ресурсів.

Організований Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО), Програмою ООН із навколишнього середовища (ЮНЕП), Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ), Міжнародною організацією праці (МОП), Корнельським і Єльським університетами (Cornell and Yale Universities), а також Міжнародною асоціацією науково-технічних і медичних видавців, «Research4Life» об’єднує близько 10,5 тис. установ із понад 125 країн, що розвиваються. З 2002 р. учасники проєкту отримують онлайн-доступ до академічної та професійної рецензованої наукової літератури. Україна долучилася до проєкту в березні 2022 р. завдяки підтримці видавців-партнерів. МОН є адміністратором із налаштування доступу до Research4Life.

У березні 2024 р. відбулася знакова щорічна зустріч координаторів «Research4Life Country Connectors», де українські представники вперше взяли активну участь. За результатами цієї зустрічі в щорічному звіті проєкту виділено спеціальний розділ, присвячений Україні.

Важливий аспект: попри значну кількість зареєстрованих установ, у багатьох із них доступ мало використовується, а працівники недостатньо обізнані з можливостями, які пропонує їм партнерство Research4Life, зазначає МОН.

Компанія «Elsevier»

Для ефективної підтримки наукової діяльності вчених в умовах війни фахівці компанії Elsevier створили електронний ресурсний центр з можливістю зареєструватися та мати доступ до важливих дослідницьких інструментів компанії:

  • бібліографічної бази даних Scopus,
  • повнотекстової бази ScienceDirect,
  • модуля пошуку дослідників для налагодження контактів та співпраці Researcher Discovery,
  • навчальної платформи Researcher Academy,
  • програмного забезпечення для керування бібліографічною інформацією Mendeley.

Окрім бази даних Scopus та повнотекстової бази ScienceDirect, компанія Elsevier подовжила українським науковцям доступ до низки медичних ресурсів, таких як

  • ClinicalKey,
  • Complete Anatomy,
  • Osmosis.

Компанія «Clarivate»

Фахівцями Clarivate створено вебсторінку ресурсного центру, де зібрано перелік важливих електронних ресурсів із програмними інструментами, інформацією та ідеями для підтримки переміщених дослідників з України.

Ex Libris, який входить до складу Clarivate, пропонує всім українським бібліотекам безкоштовне користування системою міжбібліотечного абонемента RapidILL, в межах якого українським дослідникам, бібліотекарям та студентам надається зручний віддалений доступ до повнотекстових колекцій понад 500 бібліотек з усього світу.

Для швидкого звернення на сайті МОН розміщені відповідні інструкції для полегшення роботи з упорядкування цих авторів на платформах Web of Science («Clarivate») та Scopus («Elsevier»).

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами mon.gov.ua, clarivate.com, www.research4life.org, www.elsevier.com