Заступник міністра відвідав навчальні та лікувальні заклади Полтавщини та Харківщини

23 квітня 2024 о 11:49
375

Перший заступник міністра охорони здоров’я України Сергій Дубров разом із керівником Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в Україні доктором Ярно Хабіхтом (Jarno Habicht) та Місією ВООЗ відвідали з робочим візитом навчальні та лікувальні заклади Полтавської та Харківської областей.

Візит до університету

19 квітня С. Дубров відвідав Полтавський державний медичний університет (ПДМУ). Поважного гостя зустрів ректор ПДМУ, професор В’ячеслав Ждан. Високий урядовець розпочав з аналізу кількості запропонованих місць для проходження інтернатури за спеціальністю лікар-спеціаліст, який закінчив програму підготовки в інтернатурі за кошти державного бюджету, чи забезпечується робочим місцем за відповідною спеціальністю в закладі охорони здоров’я, який він обрав відповідно до рейтингового розподілу. При цьому він розвінчав фейки щодо того, що буцімто у випускників немає вибору щодо майбутнього працевлаштування, і держава здійснює якийсь примус щодо них. «Це не так! — сказав він. — Вибір є! І він залежить виключно від вас самих! Ви обираєте регіон, де би хотіли працювати. Після закінчення інтернатури ви можете або лишитися там же, або ні. А керівники лікувальних закладів повинні для того забезпечити сприйнятливі умови!».

Наступного року, коли буде запроваджено електронний розподіл до інтернатури, випускники матимуть можливість обрати будь-який заклад вищої освіти для проходження очної частини інтернатури і будь-який заклад охорони здоров’я, а також спеціальність або вакантну посаду. На зустрічі також був присутній директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної військової адміністрації Віктор Лисак, який готовий завжди у разі необхідності вирішити ті чи інші питання щодо розподілу до інтернатури в закладах охорони здоров’я Полтавської обл.

Відвідання закладів Харківщини

З початку повномасштабного вторгнення МОЗ активно підтримує лікарні, розташовані в прифронтових областях. Медзаклади Харківської обл. отримали 13 кисневих станцій, ангіограф, три рентгенівські апарати та інше обладнання, необхідне для порятунку життя та здоров’я українців. Також до лікарень регіону було поставлено 13 апаратів комп’ютерної томографії. Значну частину обладнання придбано в межах спільних зі Світовим банком та Глобальним фондом проєктів МОЗ, централізованих закупівель Медичними закупівлями України, Центром громадського здоров’я, зокрема й коштом UNITED24 та у межах гуманітарної допомоги.

У межах поїздки С. Дубров відвідав Чугуївську центральну лікарню імені М.І. Кононенка, де нещодавно встановили резервну модульну котельню. Передача котельні стала можливою завдяки підтримці уряду Німеччини та команді ВООЗ.

«Наші команди мають спільне бачення того, що заклади охорони здоровʼя повинні бути забезпечені різноманітними автономними джерелами: електроенергією, водопостачанням та, звісно, опаленням. Лише за таких умов пацієнти отримуватимуть якісні та повноцінні послуги», — прокоментував С. Дубров.

«Важливо продовжувати інвестувати в інфраструктуру, враховуючи збільшення атак на заклади охорони здоров’я. Змогли поспілкуватися з працівниками лікарні та краще зрозуміти проблеми, з якими вони стикаються», — зазначив Я. Хабіхт, представник ВООЗ в Україні.

Також перший заступник міністра відвідав з колегами укриття лікарні, де нещодавно були проведені ремонтні роботи. Сховище має декілька виходів та ліфтів, оснащене системою вентиляції, тепло- та водопостачанням, джерелом додаткової електроенергії з дизель-генератора. В укритті облаштовано операційну, передопераційну, пологову залу, палати для перебування хворих, відділення інтенсивної терапії, санвузли та допоміжні приміщення. Сховище має усе необхідне обладнання, яке було придбано коштом Фундації Олени Зеленської, для повноцінної роботи медиків.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua, www.pdmu.edu.ua