Представники ВООЗ, МОЗ та ЦГЗ України обговорили майбутні напрями роботи

17 квітня 2024 о 11:24
709

Під час зустрічі представників Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) та Центру громадського здоров’я (ЦГЗ) з керівниками та фахівцями Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) обговорили пріоритетні напрями співпраці, які стосуються сфери громадського здоров’я та готовності медичної системи до надзвичайних викликів і загроз. Вони передбачені дворічною угодою про співробітництво для зміцнення партнерства на 2024–2025 рр., яку очільники МОЗ та ВООЗ підписали у грудні 2023 р.

«Ефективна система реагування на надзвичайні ситуації та загрози, яка включає стандартизовані підходи, алгоритми дій та базується на кращих міжнародних стандартах, дозволяє зберегти здоров’я та мінімізувати ризики для життя тисяч людей. Сфера громадського здоров’я в умовах війни найчастіше стикається з комбінованими та комплексними загрозами, тому посилена співпраця МОЗ та ВООЗ у цьому напрямі, спрямована на системне та своєчасне реагування на надзвичайні ситуації, є вкрай важливою для України», — зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

На спільній зустрічі з питань надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я, зокрема, йшлося про посилення співпраці щодо запобігання і координації зусиль у відповідь на потенційні загрози та під час надзвичайних ситуацій, розробку та обмін міжнародними стандартами дій та лікування для ефективної боротьби з епідеміологічними загрозами (спалахами, епідеміями, пандеміями, надзвичайними ситуаціями у системах охорони здоров’я), поглиблення співпраці в питаннях оцінки ризиків та епідеміологічного нагляду, постачання вакцин.

«Ситуація у сфері охорони здоров’я, що змінюється і на яку сильно вплинула війна, потребує як негайного надання послуг із рятування життів, так і забезпечення безперервної медичної допомоги по всій країні, а також водночас постійної підготовки до реагування на інші ризики у сфері охорони здоров’я. Наша мета як головного партнера країни в охороні здоров’я — підтримати та підготувати саму систему та медичних працівників для виконання своїх обов’язків, незважаючи на постійні виклики», — зазначив Ярно Хабіхт (Jarno Habicht), представник ВООЗ в Україні.

Також учасники зустрічі обговорили міжнародні стандарти та підходи до формування стратегічного запасу лікарських засобів на випадок надзвичайної ситуації. Зокрема, першочергові кроки будуть додатково обговорені та фіналізовані після візиту місії ВООЗ в регіони, яка триватиме тиждень. Місію ВООЗ очолюють Я. Хабіхт та Гундо Вайлер (Gundo Weiler), директор відділу підтримки країн та партнерства і виконувач обов’язків регіонального директора з надзвичайних ситуацій Європейського регіонального бюро ВООЗ.

Напередодні Я. Хабіхт взяв участь у тренінгу mhGAP для викладачів українських медичних університетів, що дозволяє інтегрувати програму mhGAP в їх навчальні плани для випускників і забезпечити сталість навчання для працівників охорони здоров’я з лікування психічних розладів.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua, twitter.com/HabichtJarno, ukraine.un.org