Львівські розробники запустили ігровий симулятор з тактичної медицини

15 квітня 2024 о 14:12
802

Львівські розробники запустили перший український мобільний ігровий симулятор для тренування навичок з тактичної медицини та домедичної допомоги — LifesaverSIM. Він створений командою українських розробників відеоігор, інструкторів та бойових медиків Збройних сил України. За їх переконанням, застосунок здатний допомогти в засвоєнні навичок за програмою підготовки в Силах оборони України.

Цей навчальний інструмент створений відповідно до стандартів НАТО та актуальних матеріалів Американського курсу тактичної медицини (TCCC) для військових. Зокрема, основою послужили STANAG NATO AMedP-8.15 та настанови Комітету TCCC. Детально представлено дві фази надання допомоги — під вогнем (CUF) та в тактичних умовах (TFC), зокрема такі:

  • контроль масивних кровотеч, приховані поранення, накладання турнікету, тампонування ран та тиснучий бандаж;
  • відновлення прохідності дихальних шляхів, виявлення та усунення обструкцій;
  • допомога при травмах грудної клітки, оцінка дихання, накладання оклюзійної наліпки та випускання захопленого повітря;
  • розпізнавання шокового стану та контроль некритичних кровотеч;
  • попередження гіпотермії та підготовка до евакуації.

За допомогою стимулятора можна як засвоювати базові кроки, наприклад, алгоритм MARCH (M — масивна кровотеча; A — управління дихальними шляхами; R — дихання; C — циркуляція; H — травма голови/гіпотермія/гіповолемія, так і закріпити складні навички, отримані раніше. При цьому найкращим рішенням буде отримати практичний інструктаж чи навчання під керівництвом інструктора, а потім тренувати за допомогою симулятора послідовність різних дій, намагаючись досягти певного ступеня автоматизму.

Зручна верифікація з «Дією» дозволяє отримати безоплатний доступ до розширених можливостей LifesaverSIM всім громадянам України незалежно від їх географічного розташування. Після однократної авторизації використовувати застосунок можна в офлайн-режимі. Зверніть увагу: цей застосунок — мобільний, він не передбачає використання персонального комп’ютера та технічної підтримки, таких версій немає.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами www.lifesaversim.com, city-adm.lviv.ua