Укриття в медичних закладах: Уряд затвердив порядок надання субвенції для їх облаштування

3 квітня 2024 о 09:30
784

Кабінет Міністрів України схвалив проєкт постанови «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на облаштування безпечних умов у закладах охорони здоровʼя».

Подробиці

У МОЗ України повідомляють, що завдяки постанові буде визначено порядок та умови використання коштів, спрямованих на облаштування укриттів у медзакладах.

Коментар Дениса Шмигаля

«1 млрд грн Уряд передбачив на облаштування укриттів у лікарнях. Наша мета — гарантувати доступність, безпеку та ефективність медичних послуг для всіх українців. У цьому нам допомагають партнери», — наголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Коментар Віктора Ляшка

«Вже понад 2 роки ворог кожного дня цілеспрямовано руйнує нашу медичну інфраструктуру. Звісно, це створює додаткове навантаження на систему охорони здоровʼя та ставить перед нами нові виклики. Зі свого боку, ми робимо все можливе, аби захистити життя та здоровʼя наших людей, — зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. —  Сьогодні Уряд ухвалив постанову, якою визначив порядок та умови надання субвенції для облаштування укриттів у медзакладах. Пріоритет — безпека пацієнтів та медиків».

Субвенція спрямовується на реалізацію проєктів, повʼязаних з новим будівництвом, реконструкцією, реставрацією, капітальним ремонтом фонду захисних споруд цивільного захисту в медзакладах відповідно до чинних будівельних норм.

Критерії для надання коштів

Для надання коштів на реалізацію проєктів має бути дотримано низку умов, серед яких наступні:

  • проєкт має реалізовуватися в медзакладах спроможної мережі та у багатопрофільних лікарняних закладах у прифронтових регіонах;
  • реалізація проєкту має відбуватися за співфінансування з місцевих бюджетів;
  • медзаклад, де планується реалізація проєкту, ще не має таких обʼєктів або має такі, які потребують оновлення;
  • введення завершеного обʼєкта в експлуатацію має відбутися не пізніше 31 грудня 2024 р.

Критерії пріоритетності

Переліки проєктів формують обласні, Київська міська держадміністрація (військові адміністрації), які визначають їх пріоритетність відповідно до критеріїв. Серед них:

  • територіальна наближеність медзакладів до зони активних бойових дій, тимчасово окупованих росією територій України;
  • наявність у лікарняному закладі автономних опалення, водопостачання, джерел електропостачання;
  • наявність укладеного договору з Національною службою здоров’я України за пакетами медичних послуг «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах» та «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій».

Переліки проєктів затверджує МОЗ України з урахуванням рекомендацій комісії, створеної для перевірки пропозицій від обласних, Київської міської держадміністрації (військових адміністрацій).

МОЗ на основі рекомендацій подає до Кабінету Міністрів пропозиції щодо розподілу субвенції між місцевими бюджетами.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua