Зміни в оплаті послуг, які внесені в ЕСОЗ, з 1 квітня 2024 р.

28 березня 2024 о 14:30
4440

В оплаті послуг, які внесені в електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ), з 1 квітня 2024 р. відбудуться зміни. Наводимо до уваги читачів лист-роз’яснення Національної служби здоров’я України (НСЗУ) від 20.03.2024 р. № 9096/11-15-24 з цього приводу.

Керівникам надавачів медичних послуг

Інформування про зміни в обліку та оплаті послуг, які внесені в ЕСОЗ, з 01.04.2024 р.

Національна служба здоров’я України інформує, що з 01.04.2024 р. будуть застосовані такі зміни при віднесенні медичних записів про надані послуги до пакетів медичних послуг та включенні їх до звітів про надані послуги:

1)  відповідно до абзацу 7 пункту 7 розділу І Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2024 р., затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 22.12.2023 р. № 1394 (далі — Порядок), НСЗУ не оплачує медичні послуги, крім наведених у главі 1 розділу 11 цього Порядку, які надані за адресами місць надання медичних послуг, що не визначені договором.

З 01.04.2024 р. до звіту будуть включатися лише ті медичні записи, у яких наявна інформація про місце надання медичних послуг, які є в договорі. Медичні записи без зазначеної інформації про місця надання медичних послуг (окрім послуг, наданих за місцем перебування пацієнта або за межами медичного закладу) не будуть включатися до звіту;

2)  медичні записи типу «діагностичний звіт», які внесені до ЕСОЗ як окремий медичний запис, так і у складі взаємодії, про надані амбулаторні медичні послуги, з 01.04.2024 р. будуть враховуватися при віднесенні до відповідного пакета медичних послуг лише за наявності внесених у діагностичному звіті результатів проведеного обстеження/дослідження.

Інформацію про результати діагностики необхідно фіксувати шляхом внесення інформації в поле «Заключення лікаря» та/або в поле «Інтерпретація результатів». Також є можливість внесення результатів дослідження через створення спостереження (у разі наявності відповідного коду спостереження в ЕСОЗ), яке вкладається в діагностичний звіт.

Звертаємо увагу, що діагностичні звіти, які містять лише текстову інформацію «виконано», «проведено» тощо, без додаткового зазначення результатів та/або опису висновку лікаря не будуть включатися до звіту за програмою медичних гарантій.

Додатково надаємо загальні рекомендації при внесенні медичних записів в ЕСОЗ.

У медичних записах з типом «амбулаторна взаємодія» наявні спеціальні поля для внесення інформації щодо періоду (тривалості) надання послуги, зокрема дата/час початку взаємодії та дата/час завершення такої взаємодії.

Одночасно зазначаємо, що якщо процедура/декілька процедур вкладені в амбулаторну взаємодію, то дату/час початку та кінця надання послуги потрібно фіксувати у взаємодії.

Зазначену інформацію у відповідних амбулаторних медичних записах НСЗУ буде перевіряти з метою оцінки навантаження на лікаря/заклад, тривалості надання послуги, в тому числі при оцінці одночасного надання послуг одному пацієнту одним або різними лікарями в один проміжок часу.

Додатково нагадуємо про особливості ведення медичних записів про надання стаціонарних медичних послуг.

При внесенні інформації в ЕСОЗ про проведення стаціонарного лікування звертаємо увагу, що оплаті підлягають лише взаємодії з типом «виписка зі стаціонару» в межах епізоду за принципом «одна виписка — один епізод». При цьому датою/часом початку стаціонарного лікування є дата/час початку відповідного епізоду, датою/часом завершення стаціонарного лікування — дата/час кінця періоду, зазначеного у виписці.

Голова НСЗУ                                                                                                             Наталія Гусак

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами nszu.gov.ua