Розроблено Порядок проведення екстреної постконтактної профілактики при роботі з ВІЛ-інфікованими

15 березня 2024 о 15:40
864

МОЗ України оприлюднено для громадського обговорення проєкт наказу «Про затвердження Порядку проведення екстреної постконтактної профілактики у працівників, які проводять тестування на ВІЛ або надають медичну допомогу людям, які живуть з ВІЛ, або контактують з кров’ю чи біологічними матеріалами людини, забрудненими ними інструментарієм, обладнанням чи предметами».

Про документ

Документ розроблено з метою застосування сучасних підходів щодо здійснення постконтактної профілактики після випадку контакту із джерелом потенційного інфікування ВІЛ, пов’язаного з виконанням професійних обов’язків, та розширення кола суб’єктів, які мають право проводити відповідне консультування та надавати медичну допомогу у цих випадках у частині надання такого права фізичним особам — підприємцям, які одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики.

Проєктом акта передбачається затвердження Порядку проведення екстреної постконтактної профілактики у працівників, які проводять тестування на ВІЛ, або надають медичну допомогу людям, які живуть з ВІЛ, або контактують з кров’ю чи біологічними матеріалами людини, забрудненими ними інструментарієм, обладнанням чи предметами, та визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства охорони здоров’я України від 5 листопада 2013 р. № 955 «Про затвердження нормативно-правових актів щодо захисту від зараження ВІЛ-інфекцією при виконанні професійних обов’язків», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 листопада 2013 р. за № 1978/24510.

Проєкт наказу МОЗ

Порядок

Додаток до порядку

Пояснювальна записка

АРВ

Додаток 1 до АРВ

Додаток 2 до АРВ

Довідка ЄС

Куди надавати пропозиції

Зауваження та пропозиції у вигляді порівняльної таблиці слід надсилати протягом 30 днів з дати публікації проєкту наказу в письмовому або електронному вигляді на адресу Міністерства охорони здоров’я України:
вул. Грушевського, 7, м. Київ, 01601, e-mail: [email protected].

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua