Наказом МОЗ України від 14 березня 2024 р. № 435 затверджено Стандарт медичної допомоги «Карієс тимчасових зубів».
Обґрунтування
Ранній дитячий карієс (далі — РДК) уражує зуби дітей віком до 6 років. Згідно з дослідженням Global Burden of Disease Study 2017 р., понад 530 млн дітей у всьому світі мають карієс тимчасових зубів. Однак оскільки тимчасові зуби випадають внаслідок росту дитини, РДК раніше не вважався важливим. Проте РДК чинить несприятливий вплив на постійні зуби і впливає на загальний стан здоров’я та якість життя дитини.
Поширеність карієсу тимчасових зубів в Україні висока і коливається в різних регіонах від 18,32 до 89,17% у дітей віком 3 роки, від 52,17 до 100% у дітей віком 5 років, досягаючи майже 100% у старших дітей в період змінного прикусу.
Оцінка чинників ризику, планування і вчасне проведення профілактичних, лікувальних заходів та організація подальшого динамічного спостереження важливі для забезпечення сприятливого результату в цій категорії пацієнтів.
Організація надання медичної допомоги при лікуванні карієсу тимчасових зубів, особливо у дітей дошкільного віку, становить певні труднощі через стрес та страх перед стоматологічним втручанням, тому налаштування співпраці з дитиною має дуже важливе значення, оскільки може суттєво впливати на результати лікування.
Ознайомитися із стандартом можна за посиланням.
Наказ МОЗ – за посиланням.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua