Розроблено зміни щодо функціонування телемедицини в Україні

14 березня 2024 о 12:35
595

МОЗ України для громадського обговорення опубліковано проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України щодо функціонування телемедицини»

Мета

Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України щодо функціонування телемедицини» (далі — проєкт постанови) розроблено з метою приведення у відповідність із Законом України від 9 серпня 2023 р. № 3301-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування телемедицини» деяких актів Кабінету Міністрів України.

Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проєкт постанови розроблено на виконання підпункту 1.1 пункту 1 Плану організації підготовки проєктів актів та виконання інших завдань, необхідних для реалізації Закону України від 9 серпня 2023 р. № 3301-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування телемедицини».

Законом України від 9 серпня 2023 р. № 3301-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування телемедицини» внесено зміни до деяких законів України, якими передбачені нові терміни, а також визначено, що медична та/або реабілітаційна допомога із застосуванням телемедицини передбачає можливість надання пацієнту медичних послуг методами і засобами телемедицини з використанням інформаційної, електронної комунікаційної та програмно-апаратної інфраструктури, засоби якої забезпечують взаємодію пацієнта з медичними працівниками та/або фахівцями з реабілітації.

Крім того, медична та/або реабілітаційна допомога із застосуванням телемедицини надається з метою забезпечення пацієнту своєчасного доступу до медичної та/або реабілітаційної допомоги, профілактики захворювань, діагностики, спостереження, контролю стану здоров’я пацієнта, його лікування та передбачає можливість надання пацієнту медичних послуг з використанням методів і засобів телемедицини.

Проєкт постанови необхідний для формування стратегічного підходу до врегулювання надання екстреної медичної допомоги із застосуванням телемедицини. При цьому слід зауважити, що пошкодження закладів охорони здоров’я та масові переселення людей у зв’язку із війною підвищують актуальність потреби в отриманні екстреної медичної допомоги із застосуванням телемедицини.

Основні положення проєкту акта

Проєктом постанови пропонується внести зміни до:

  • Типового положення про бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2012 р. № 1114;
  • Типового положення про станцію екстреної (швидкої) медичної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2012 р. № 1117;
  • Порядку інформування бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги про виклик екстреної медичної допомоги та їх направлення на місце події, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2012 р. № 1118;
  • Порядку роботи оперативно-диспетчерських служб центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2020 р. № 1359.

Проєкт ПКМУ

Зміни, що вносяться до актів Кабінету Міністрів України щодо функціонування телемедицини

АРВ

Додаток 1 до АРВ

Довідка (acquis ЄС)

Порівняльна таблиця

Пояснювальна записка

Куди надавати пропозиції

Пропозиції та зауваження щодо проєкту акта просять надсилати протягом 30 днів з дати публікації на адресу МОЗ у письмовому або електронному вигляді у формі порівняльної таблиці за адресою: вул. Грушевського, 7, м. Київ, 01601, Департамент цифрових трансформацій в охороні здоров’я, тел.: (044) 253-33-31, e-mail: [email protected].

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua