У лютому 2024 р. 132 працівники закладів охорони здоров’я, серед яких 54 лікарі з 26 медичних закладів з різних регіонів України, взяли участь у наукових заходах (конференції, конгреси, зʼїзди, форуми), освітніх заходах (стажування, навчання, тренінги, семінари) та обміні досвідом.
Українські медики пройшли навчання в країнах, таких як Німеччина, Австрія, Польща, Франція, Італія, Швеція, Великобританія та Ізраїль. Варто відзначити, що ці навчальні обміни здійснюються в рамках міжнародного медичного партнерства.
Коментар Віктора Ляшка
«Завдяки програмі міжнародного медичного партнерства сьогодні українські лікарі мають змогу підвищувати свій професіоналізм, знання та навички задля підвищення якості медичної допомоги в Україні. Важливо також, що наші медики не лише навчаються, але і навчають. Досвід пандемії та повномасштабної війни поставив чимало викликів перед нашою медичною системою. Ми вистояли і продовжуємо працювати. Нам є чим ділитися з іноземними колегами. Це все сприяє підвищенню стійкості медичної системи на глобальному рівні. Безпосередня співпраця між медзакладами дає можливість регулярно обмінюватися досвідом та оперативно імплементувати найкращі світові практики. Це те, що сприяє побудові сучасної якісної медицини в Україні», — зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
Зазначимо, що проєкт міжнародного медичного партнерства реалізується під патронатом Третього саміту перших леді та джентльменів. Саміт дав старт Програмі міжнародного медичного партнерства.
Спочатку 25 українських лікарень отримали «побратимів» у різних країнах світу для обміну досвідом та найкращими світовими практиками. На сьогодні підписано вже 34 меморандуми про співпрацю.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua