Розроблено проєкт Стандарту медичної допомоги «Карієс зубів»

8 березня 2024 о 17:50
611

Міністерство охорони здоров’я України повідомляє про оприлюднення проєкту наказу «Про затвердження Стандарту медичної допомоги «Карієс зубів».

Обґрунтування

У документі, зокрема, йдеться, що карієс зубів — це поширене хронічне інфекційне захворювання, що уражує тверді тканини зуба. Карієс та його ускладнення можуть викликати або загострювати системні захворювання, що серйозно знижують якість життя людини та спричиняють суттєвий економічний тягар. Згідно з сучасними 6 дослідженнями, все ще існують значні проблеми у профілактиці та лікуванні карієсу зубів. Поширеність карієсу є дуже високою. Результати дослідження глобального тягаря хвороб, опубліковані в журналі Lancet у 2017 р., показали, що серед 328 різних захворювань 1-ше місце посідає поширеність карієсу постійних зубів, а 2-ге — захворюваність. Близько 2,44 млрд людей у всьому світі мають карієс постійних зубів.

Визначення ризику карієсу, система оцінки ефективності його профілактики та лікування є основою для подальшої діагностики та контролю карієсу. Завдяки популяризації та впровадженню сучасної концепції лікування економія медичних ресурсів може бути більш значущою за рахунок досягнення дієвої профілактики та лікування карієсу.

Проєкт наказу МОЗ

СТАНДАРТ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ «КАРІЄС ЗУБІВ»

КАРІЄС ЗУБІВ. КЛІНІЧНА НАСТАНОВА, ЗАСНОВАНА НА ДОКАЗАХ

Куди надавати пропозиції

Зауваження та пропозиції приймаються протягом 15 днів з дня оприлюднення в письмовому або електронному вигляді:

01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7, 01601, e-mail: [email protected], [email protected].

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua