Розроблені зміни до Порядку організації виявлення туберкульозу

5 березня 2024 о 13:55
959

Для громадського обговорення оприлюднено проєкт наказу МОЗ України «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 16 лютого 2022 року № 302» (далі — проєкт акта).

Про документ

Верховною Радою України 14 липня 2023 р. ухвалено Закон України «Про подолання туберкульозу в Україні» № 3269-IX (далі — Закон № 3269-IX), який вводиться в дію 11 лютого 2024 р.

Проєктом акта передбачено приведення наказу МОЗ № 302 у відповідність із Законом № 3269-IX.

Змінами до Порядку організації виявлення туберкульозу та латентної туберкульозної інфекції, затвердженого наказом МОЗ № 302 (далі — Порядок), пропонується:

  • доповнити Порядок положеннями щодо проведення діагностики латентної туберкульозної інфекції;
  • визначити перелік осіб, яким надаються послуги з виявлення та діагностики туберкульозу/латентної туберкульозної інфекції;
  • узгодити термінологію Порядку із термінологією Закону № 3269-IX та Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», а саме:
    • термін «фтизіопульмонологічний медичний центр» замінити на «регіональний фтизіопульмонологічний центр», «вторинна (спеціалізована) та третинна (високоспеціалізована) медична допомога» — на «спеціалізована медична допомога», визначити терміни «ключові групи» та «групи підвищеного ризику захворювання на туберкульоз»;
  • уточнити перелік необхідних заходів щодо діагностики латентної туберкульозної інфекції на рівні закладів охорони здоров’я та фізичних осіб — підприємців (ФОП), які надають первинну медичну допомогу, та на рівні закладів охорони здоров’я, що надають спеціалізовану медичну допомогу;
  • виокремити роль та місце центрів контролю та профілактики хвороб в організації виявлення та діагностики туберкульозу та латентної туберкульозної інфекції;
  • уточнити порядок звітування про загальну кількість осіб з ключових груп та груп підвищеного ризику захворювання на туберкульоз, їх розподіл за ключовими групами та групами підвищеного ризику захворювання на туберкульоз та результатами систематичного скринінгу на туберкульоз/латентну туберкульозну інфекцію.

Проєкт наказу МОЗ

Зміни

Пояснювальна записка

Порівняльна таблиця

Довідка ЄС

Куди надавати пропозиції

Зауваження та пропозиції приймаються Департаментом громадського здоров’я МОЗ України протягом 30 днів з дня оприлюднення в письмовому або електронному вигляді на адресу: 01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7, e-mail: [email protected].

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua