МОЗ пропонує зміни до Порядку надання первинної медичної допомоги

5 березня 2024 о 11:55
5608

Міністерством охорони здоров’я України на громадське обговорення пропонується проєкт наказу МОЗ «Про внесення змін до Порядку надання первинної медичної допомоги».

Про документ

Проте станом на ранок 5 березня 2024 р. власне самі зміни не опубліковані. Судячи з порівняльної таблиці до документа, вводяться поняття «домашній візит», «медичне спостереження за здоровою дитиною», «медичний працівник з медичного спостереження», «медичні послуги команди з надання первинної медичної допомоги з медичного спостереження». Також додано розділ VI — «Організація здійснення медичного спостереження за здоровою дитиною».

У Переліку медичних послуг з надання первинної медичної допомоги:

  • розширено п. 16 — «Взаємодія з соціальними службами для пацієнтів, соціальні умови життя яких впливають на здоров’я, забезпечення заходів, спрямованих на виявлення та документування фактів домашнього насильства та насильства за ознакою статі, інформування постраждалої від насильства особи про права, заходи та соціальні послуги, якими вона може скористатися, у тому числі про можливість отримання безоплатної правової допомоги відповідно до законодавства»;
  • додано п. 18 — «Надання психосоціальної допомоги та психосоціальних послуг щодо питань психічного здоров’я населення (у разі наявності умов та проходження спеціального навчання за сертифікованою програмою mhGAP) відповідно до наказу МОЗ від 13 грудня 2023 р. № 2118 «Про організацію надання психосоціальної допомоги населенню», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 січня 2024 р. за № 126/41471».

Також розширено перелік медичних втручань та скринінгів для певних груп пацієнтів.

Проєкт наказу МОЗ

АРВ

Додаток до АРВ

Пояснювальна записка

Порівняльна таблиця

Довідка ЄС

Зміни

Куди надавати пропозиції

Зауваження та пропозиції приймаються Департаментом медичних послуг МОЗ протягом 30 днів з дня оприлюднення в письмовому або електронному вигляді на адресу:

01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7, e-mail: [email protected].

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua