Президент підписав закон про медичне забезпечення Збройних сил

1 березня 2024 о 17:38
932

1 березня 2024 р. Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України «Про організацію належного рівня медичного забезпечення Збройних сил України». Про це йдеться в картці документа на порталі Верховної Ради України.

Як ми повідомляли раніше, відтепер до функцій Міністерства оборони, викладених у статті 10 закону України «Про оборону України», належать наступні норми:

  • затверджує для сил безпеки і сил оборони клінічні протоколи, табелі матеріально-технічного оснащення, стандарти надання домедичної та медичної допомоги на догоспітальному рівні під час ведення бойових дій та підготовки сил безпеки і сил оборони за призначенням (у тактичних умовах) на основі (з числа) стандартів НАТО та/або стандартів, затверджених окремими державами — членами НАТО. Визначає порядок додержання зазначених стандартів (рекомендацій) та здійснює нагляд за їх дотриманням;
  • затверджує за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, мінімальні вимоги та/або стандарти якості до спеціалізованих медичних виробів, а також їх перелік, що застосовуються силами безпеки і силами оборони в тактичних умовах (під час ведення бойових дій). У разі наявності відповідних вимог, стандартів якості, рекомендацій або інших відповідних документів, або рішень НАТО чи окремих держав — членів НАТО, сили безпеки і сили оборони застосовують такі вимоги, стандарти, рекомендації або інші документи після їх затвердження Міністерством оборони України за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я.

Необхідні норми додані також і до Основ законодавства України про охорону здоров’я.

Таким чином, передбачається надання Міністерству оборони України повноважень щодо затвердження для сил безпеки і сил оборони клінічних протоколів, табелів матеріально-технічного оснащення, стандартів надання домедичної та медичної допомоги на догоспітальному рівні під час ведення бойових дій та підготовки сил безпеки і сил оборони за призначенням (у тактичних умовах) на основі (з числа) стандартів НАТО та/або стандартів, затверджених окремими державами — членами НАТО.

Текст законопроєкту та супровідна документація — за посиланням.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами rada.gov.ua