Законопроєкт про наглядові ради при медичних закладах ухвалено у першому читанні

26 лютого 2024 о 17:39
1180

23 лютого 2024 р. Верховною Радою України у першому читанні ухвалено за основу проєкт закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення спроможності наглядових рад закладів охорони здоров’я та продовження спрощеного періоду реорганізації в державні некомерційні підприємства (реєстр. № 10094), поданий народним депутатом України О.О. Дмитрієвою та іншими народними депутатами України.

Законопроєктом планується внести зміни до законодавчих актів України, а саме:

  • частину четверту та пʼяту статті 24 Основ законодавства України про охорону здоровʼя (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 4, ст. 19 із наступними змінами) викласти в такій редакції: «До складу наглядової ради закладу охорони здоров’я, крім представників власника закладу охорони здоров’я (уповноваженого ним органу) та відповідних органів виконавчої влади та/або органів місцевого самоврядування, входять (за їхньою згодою) депутати місцевих рад, представники громадськості та громадських об’єднань, діяльність яких спрямована на захист прав у сфері охорони здоров’я, організацій, що здійснюють професійне самоврядування у сфері охорони здоров’я. За рішенням власника або уповноваженого органу управління до складу наглядової ради державного чи комунального закладу охорони здоров’я можуть входити іноземці (крім громадян Російської Федерації або Республіки Білорусь) або особи без громадянства. До складу наглядових рад включаються незалежні члени наглядової ради, кількість яких повинна становити більшість членів наглядової ради. Порядок утворення, вимоги до членів наглядової ради закладу охорони здоров’я, права, обов’язки наглядової ради закладу охорони здоров’я, типове положення про неї затверджуються Кабінетом Міністрів України»;
  • продовжити до 31 грудня 2024 р. пільговий період для реорганізації державних закладів охорони здоров’я у державні некомерційні підприємства.

Комітет Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування має доопрацювати цей законопроєкт до другого читання з урахуванням необхідності внесення змін до інших структурних частин законів та/або інших законодавчих актів, що не були предметом розгляду в першому читанні, відповідно до частини першої статті 116 Регламенту Верховної Ради України.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами rada.gov.ua