Вперше в Україні фтизіопульмонологічні центри Івано-Франківської, Львівської та Сумської областей діагностуватимуть туберкульоз за допомогою штучного інтелекту.
Подробиці
Надсучасне обладнання вже встановлено у цих закладах та використовується медичними працівниками, які пройшли тренінг із застосування систем при діагностиці туберкульозу у пацієнтів.
Роль штучного інтелекту
Штучний інтелект проводить автоматичний аналіз, читаючи рентген-знімки, і відображає зони потенційної патології у вигляді теплової карти легень, що й дозволяє виявити ураження.
Штучний інтелект для автоматизованої обробки діагностичних даних успішно використовується у понад 40 країнах світу. Зазначимо, що обладнання було передано у Львівську та Сумську області Центром громадського здоров’я у співпраці з Міністерством охорони здоров’я та за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Івано-Франківська обл. отримала штучний інтелект від японського виробника в межах тристоронньої угоди з Центром та Івано-Франківським фтизіопульмонологічним центром.
Коментар Яни Терлеєвої
«Центр громадського здоров’я разом з партнерами докладають усіх зусиль, щоб інновації були доступними в медичних закладах України та покращували можливості в діагностуванні пацієнтів із туберкульозом. Ми залучаємо інвестиції для застосування передових технологій, щоб бути на крок ближче до подолання цієї патології, а також допомагаємо регіонам у впровадженні штучного інтелекту», — прокоментувала Яна Терлеєва, завідувачка відділу управління та протидії туберкульозу Центру громадського здоров’я.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, туберкульоз є другою за поширенням причиною смерті у світі. Більше 10 млн людей продовжують щороку хворіти на туберкульоз. Діагностика, раннє виявлення захворювання та дисципліна в дотриманні рекомендацій лікаря є секретом успішного лікування.
На сучасному етапі Україна віднесена до групи країн з високим рівнем захворювання на туберкульоз. За прогнозами фахівців, повномасштабна війна росії проти України може призвести до погіршення ситуації з туберкульозом. Тому Центр громадського здоров’я за підтримки партнерів вживає всіх необхідних заходів на національному та регіональному рівнях для протидії захворюванню, в тому числі запроваджує нові рішення для підвищення ефективності діагностики захворювання.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua, phc.org.ua