В Україні вже доступна телемедична система персоналізованої реабілітації

20 лютого 2024 о 12:13
974

Реабілітаційна ігрова система (RGS) — це сучасна система телемедичної реабілітації, яка дозволяє пацієнтам із травмами та порушеннями мозкової діяльності отримувати ефективну персоналізовану нейрореабілітацію в ігровій формі та якнайшвидше повернутися до нормального життя.

Подробиці

На сьогодні RGS вже інтегрована у понад 30 медичних закладах країни, а з початку 2024 р. система стала доступною ще у 6 закладах Київщини, Дніпропетровщини, Запоріжжя, Харківщини та Вінниччини.

Вже складено понад 535 планів реабілітації пацієнтів з використанням телемедичної платформи «RGS», яка надійшла до України як гуманітарна допомога від іспанської компанії «Eodyne».

Що це змінює для пацієнтів, які потребують реабілітації?

Застосування системи «RGS» — це революційний підхід у реабілітації пацієнтів з інсультом, розсіяним склерозом, хворобою Паркінсона, Альцгеймера, травмами спинного мозку, черепно-мозковими травмами, а також травмами та контузіями, отриманими внаслідок поранень та вибухів під час бойових дій.

Система пропонує індивідуальні програми, адаптовані під потреби кожного пацієнта, для відновлення його когнітивних і моторних функцій в ігровій формі.

Так, пацієнт за допомогою телефону або персонального компʼютера з вебкамерою, на який встановлено мобільний додаток «RGS», може виконувати прості, але ефективні вправи. Наприклад, вчитися заново конструювати речення для відновлення когнітивної функції або ж усвідомлено брати та перекладати предмети для відновлення моторики після травми чи інсульту.

Пацієнт виконує задані рухи в ігровій формі, і спеціальний додаток реєструє їх динаміку, враховує помилки та виводить аналітичні дані.

З «RGS» пацієнти можуть комфортно продовжити реабілітацію вдома чи у будь-якому місці. При цьому лікар може відстежувати прогрес у реабілітації та надавати зворотний звʼязок шляхом корекції плану лікування.

На відміну від застарілих та недоказових методів реабілітації, «RGS» — це науково обґрунтоване рішення, яке підтверджується міжнародними клінічними дослідженнями. Платформа щодня використовується в лікарнях по всьому світу для реабілітації пацієнтів з інсультом.

Впровадження системи «RGS» у медичних закладах відбувається за технічної підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Сталий розвиток національних систем охорони здоровʼя в Україні».

За інформацією Національної служби здоровʼя України, в рамках Програми медичних гарантій за пакетами послуг реабілітаційної допомоги протягом 2023 р. понад 300 тис. пацієнтів отримали послуги з реабілітації. За рік проведено 8,8 тис. телемедичних консультацій за напрямом реабілітації.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua